Kütüphane’den “Masal Okuma Saati” Etkinliği | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Kütüphane’den “Masal Okuma Saati” Etkinliği

Sandıklı ilçesinde Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Kütüphanesi işbirliği ile ilçede bulunan anasınıfı ve 1’inci sınıflara yönelik ‘Masal okuma saati’ etkinliği başlatıldı. Kütüphane’den “Masal Okuma Saati” Etkinliği
Bu haber 306 kere okunmuş. 21 Şubat 2018 Çarşamba - 17:06


Sandıklı Halk Kütüphanesi ile Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırmak ve kitap okumasını sevdirmek amacı ile başlatılan etkinlikte Halk Kütüphanesine giden anasınıfı ve 1’inci sınıf öğrencileri hem kütüphaneyi tanıdı, hem de etkinlik yaptı. 

‘Masal okuma saati’ etkinliği kapsamında okullar yaz tatiline giresiye kadar her gün başka okulun anasınıfı veya 1’inci sınıf öğrencileri öğretmenleri ile birlikte Halk Kütüphanesine gelecek. Kütüphanenin okuma salonunda öğrencilere öğretmenleri ve gönüllü eğitmen tarafından masallar okunacak. Etkinliğe ilk olarak Müdür Yardımcısı Mehmet Uluışık ve öğretmenleri Hafize İri gözetiminde Miralay Reşatbey İlkokulu’nun anasınıfı A şubesi öğrencileri katıldı. Öğrencilere gönüllü eğitmen canlandırarak masal okudu. Etkinlik ile ilgili bilgi veren Kütüphane çalışanlarından Mevlüt Tunç(48), “Kütüphane olarak 2018 yılında küçük çocuklarımıza ‘masal okuma saati’ olarak bir etkinlik başlattık.Bu konuda Milli Eğitimden bir destek istedik. Sağolsun desteklerini esirgemediler. Bu etkinlik okulların açık olduğu sürece devam edecek. Çocuklarımızı kitaba ısındırmak, kütüphanemize alıştırmak maksadı ile düzenlediğimiz bu etkinlik inşallah başarılı olacaktır. Sandıklımızdan bu konuda olumlu tepki alıyoruz.Her gün saat 10.00 ile 11.30 saatleri arsasında her gün başka okulun 1’inci sınıf ve anasınıfı olmak üzere başlattığımız bu etkinlikte inşallah başarılı olur, kütüphaneyi ve kitapları sevdiririz” diye konuştu.

Haber Foto: Hüseyin ÜNLÜSOY

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Okunanlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign