Köylere Hizmet Götürme Birliği Birlik Encümen Seçimleri Yapıldı | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Köylere Hizmet Götürme Birliği Birlik Encümen Seçimleri Yapıldı

31 Mart yerel seçimlerinden sonra seçilen ve mazbatalarını alarak görevlerine başlayan muhtarlara Sandıklı İlçe Özel İdare Müdürlüğü tarafından eğitim semineri verildi. Köylere Hizmet Götürme Birliği Birlik Encümen Seçimleri Yapıldı
Bu haber 108 kere okunmuş. 06 Mayıs 2019 Pazartesi - 14:33


Sandıklı Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda gerçekleştirilen eğitim; İlçe Özel İdare Müdürü Halil Arslan tarafından verilirken, muhtarlara; tanım ve görevleri, kaymakamlık birimleri, resmi kurumlarla iletişim, İl Özel İdare teşkilat yapısı, İlçe Özel İdare yapılaşma, Köylere Hizmet Götürme Birliği yapısı ve çalışma usul ve esasları konularında bilgiler verildi. 

Eğitim semineri ile ilgili Halil Arslan; ‘’56 köy muhtarımızda 29 tanesi değişti. Seçilen muhtarlarımızı tebrik ediyor yeni görevlerinin hayırlı olmasını diliyorum. Muhtarlarımız seminerde anlatılan konularla ilgili başlangıçta çok zorluk çekiyorlar ama öncelikli amacımız muhtarlıklarımızla tanışmak ve muhtarlık iş ve işlemleri ile ilgili olarak adaptasyon sürecini en düşük seviyeye getirerek biran evvel hizmete koyulmalarını sağlamaktır’’ ifadelerine yer verdi.

 

Yapılan toplantıda Köylere Hizmet Götürme Birlik Encümenliğine; İl Genel Meclis Üyesi Mevlüt Özaydın ve Ahmet Mahmut Saylık, Örenkaya Köyü Muhtarı Halil Bayındır, Kınık Köyü Muhtarı Nejdet Örenbay seçilmiştir.

Toplantıya katılan Kaymakamımız Sayın Eflatun Can Tortop ise; muhtarlarla köylerdeki eksiklikleri, kamu hizmetleri bakımından yapılması gerekenleri istişare ve tespit ederek bütçe olanaklarımız doğrultusunda gidermeye çalışacağız. Muhtarlarımız, vatandaşlarımızın talep ve isteklerini de devletimizin ilgili kurumlarına ileteceklerdir. Beklentimiz, kanun ve mevzuat çerçevesinde görev yapmaları ve vatandaşların her birini kucaklayarak onların talep, istek ve önerilerini ilgili kurumlara taşımalarıdır. Muhtarlarımızın köyde yaşayan tüm vatandaşlarımız için huzuru sağlama ve hizmet üretme gayreti ve bilincinde olmaları gerekiyor. Koordineli bir biçimde daha güzel hizmetler yapacağımıza inanıyorum. Bütün muhtarlarımızın yeni görevleri hayırlı uğurlu olsun.‘’ ifadelerini kullandı.

> Kurum Haberi

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Okunanlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign