Köylerde Seçim Güvenliği Toplantısı Devam Ediyor | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Köylerde Seçim Güvenliği Toplantısı Devam Ediyor

31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimleri nedeniyle ilçemiz Başağaç, Karasandıklı, Kınık, Daylık ve Çambeyli köylerimizde Kaymakam Eflatun Can Tortop başkanlığında seçim asayiş toplantısı yapıldı. Köylerde Seçim Güvenliği Toplantısı Devam Ediyor
Bu haber 172 kere okunmuş. 25 Mart 2019 Pazartesi - 09:31


Toplantıya İlçe Jandarma Komutanı  İhsan Doray, İlçe Emniyet Müdürü Hanifi Savur ile birlikte, Başağaç, Karasandıklı, Kınık, Daylık ve Çambeyli köyü muhtarı ve muhtar adaylarımız katıldı. Tüm katılımcılar tarafından imza altına alınan tutanakta ilçe Kaymakamımız Eflatun Can Tortop konuşmasında özellikle şu hususlara yer verdi.

  Toplumu ve birbirinizi gerginliğe itecek her türlü tutum ve davranış ile faaliyetten uzak kalacak hal ve hareketleri sergilemek önem taşımaktadır. Toplumun huzur ve güveni her şeyden üstündür. Ülkemizin üstüne bu kadar oyun oynanırken, bizim burada sen ben kavgası yapması, kırıp dökmesi kesinlikle hoş göreceğimiz bir davranış değildir. Seçim süreci ve seçim günü oluşan rekabet ortamı ile birlikte olumsuz davranış ve faaliyetlerden kaçınınız. Birbirinize karşı daha hoşgörülü ve duyarlı olunuz.

  Her bir adayımızın kendi taraftar ve seçmeninin hal ve hareketinden, tahrikinden, olumsuz tutum ve davranışlarınızdan sorumlu olacağını düşünüyorum. O bakımdan, özelikle kendi seçmeninize her fırsatta sağduyu telkin edin.

  Seçim günü ruhsatlı dahi olsa silah taşıma yetkisi sadece ve sadece güvenlik güçlerine verilmiştir. Kesinlikle buna uygun hareket etmelisiniz. Bu kritik dönemde seçim asayişi ile ilgili rahatsızlık duyduğunuz her olayı bizlere çekinmeden iletebilirsiniz. İlçe Jandarma Komutanlığımız 7 gün 24 saat her sorununuzla ilgilenecektir." dedi.

  Kaymakamımız Eflatun Can Tortop’ un konuşmasının ardından söz alan katılımcılar görüşlerini ifade ettiler. İyi dilek ve temennilerle toplantı sona erdi.

>>> İbrahim SAYLIK

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Okunanlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign