Köy Okulundan Pakistan’da Bir Köye İçme Suyu Kuyusu | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Köy Okulundan Pakistan’da Bir Köye İçme Suyu Kuyusu

İlçemize bağlı Kızık köyü Mehmet Yaşar İlköğretim Okulu Öğretmen,öğrenci ve velileri değerler eğitimi projesi kapsamında Pakistan’da bir köye su kuyusu açtırdı. Köy Okulundan Pakistan’da Bir Köye İçme Suyu Kuyusu
Bu haber 210 kere okunmuş. 14 Mayıs 2018 Pazartesi - 10:34


Kızık Köyü  Mehmet Yaşar İlköğretim Okulu Öğretmen,öğrenci ve velileri Değerler Eğitimi Projesi kapsamında Pakistan’da bir köye içe su kuyusu açtırdı. Okul öğrenci,öğretmen ve velileri aralarında 1750 dolar para topladı. Toplanan bu parayı ise Pakistan’da ihtiyaç sahibi bir köye içme su kuyusu açılmak üzere Hayrat Yardım Derneğine bağışladı.

Pakistan’da okul adına kuyu açtırdıklarını aktaran Hayrat Derneği yetkilileri okul müdürü Mehmet Gönen’e açılan kuyunun temsili tabelasını hediye etti. Okulu Müdürü Mehmet Gönen,“Her yıl değerler eğitimi projesi kapsamında paydaşlarımızın duyarlılığını arttırmak için çeşitli projeler gerçekleştiriyoruz. Bu yıl okul aile birliğimizle aldığımız karar gereği Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Bakanlar Kurulumuzdan aldığı onayla yardım toplama yetkisi alan, Asya ve Afrika ülkelerinde su kuyusu projeleri gerçekleştiren Hayrat Vakfının “İnsanlık Susuz Kalmasın” projesine ortak olmak istedik. Okul olarak, Kurtuluş Savaşında ülkemize yapmış olduğu yardımları düşünerek dost ve kardeş ülke Pakistan’da bir su kuyusu açtırmaya karar verdik. Bu projeyle paydaşlarımızda dünyadaki olaylara duyarsız kalmamayı, dostluk ve yardımlaşma duygusunu arttırmayı hedefledik ve başardık.Ayrıca açtırmış olduğumuz kuyuyu okulumuzu yaptıran Merhum İşadamı Mehmet Yaşar Amcamızın ve Zekiye Anamızın anılarına ithaf ederek öğrencilerimizin vefa duygularının gelişmesini sağladık.” Diye konuştu.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign