Kızına Böbreğini Veren Babaya Belediye Sahip Çıktı | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Kızına Böbreğini Veren Babaya Belediye Sahip Çıktı

İlçemizde yaşayan ve hamallık yaparak geçimini sağlayan 54 yaşındaki Veysel Şahin’e Sandıklı Belediyesi sahip çıktı. Kızına Böbreğini Veren Babaya Belediye Sahip Çıktı
Bu haber 261 kere okunmuş. 02 Kasım 2017 Perşembe - 09:27


2016 yılında böbrek hastası olan ve diyalize giren kızı Şerife Turhan’a (27) böbreğini veren Baba Veysel Şahin ameliyat sonrası hamallığa devam edemediğini belirtti.

İzmir Ege Üniversite Hastanesinde böbrek naklinin gerçekleştiğini ifade eden Baba Şahin; “ 22 Mart 2016 tarihinde böbrek hastası olan kızıma böbreğimin bir tanesini verdim. Sandıklı Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanış Vakfı tarafından ameliyat ve yol masraflarım karşılandı. Ameliyat sonrası  ağır kaldıramadığım için hamallık mesleğime tekrar dönemedim.  Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a durumumu anlatan ve iş isteğimi belirttiğim bir dilekçe gönderdim. Ardından kısa bir sürede bana dönüş yapıldı ve Fen Lisesi’nde geçici olarak 8 ay hademe olarak çalıştım. 8 ayın sonundan sonra tekrar işsiz kaldım. Kızıma engelli maaşı bağlandı. Evli olduğu için kendi masraflarını karşılayabiliyor” dedi.

Sandıklı Belediyesi’ne iş istemek için gittiğini aktaran Şahin, Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl’e durumunu ifade ettiğini belirtti.

Başkan Çöl’ün duruma duyarsız kalmadığını ifade eden Şahin; “Sandıklı Belediye Başkanımız Mustafa Çöl’e durumumu anlattım. Allah razı olsun oda bugün itibari ile beni Park ve Bahçeler müdürlüğünde işe başlattı. Çok mutluyum evime bir topan ekmekte ben götüreceğim. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun”dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Okunanlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign