Kızılören’de Zeytin Dalı Harekatına ve Mehmetçiğe Destek Kermesi | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Kızılören’de Zeytin Dalı Harekatına ve Mehmetçiğe Destek Kermesi

Afyonkarahisar’ın Kızılören İlçesinde, Kızılören Kaymakamlığınca Suriye’nin Afrin kentinde TSK tarafından yürütülen Afrin Harekatına destek amacıyla kermes düzenlendi. Kızılören’de Zeytin Dalı Harekatına ve Mehmetçiğe Destek Kermesi
Bu haber 275 kere okunmuş. 21 Mart 2018 Çarşamba - 11:34


İlçede Pazar girişinde düzenlenen kermeste ilçe kadınları tarafından yapılan yöresel katmer, gözlemenin yanı sıra bir çok el yapımı hamurişleri ev yemekleri, odun bıçkıları gibi birçok malzeme mehmetçik yararına düzenlenen satıldı. 

Okunan Kur’an-ı Kerim ve yapılan dua sonrası bir konuşma yapan Kızılören Kaymakamı Adem Can, bu tür faaliyetlerin ülkemizin her köşesinde aralıksız devam ettiğini ifade etti.

Yaptıkları toplantı larda Mehmetçiğe böyle bir katkı sağlama kararı aldıklarını ifade eden Kaymakam Can; “Ülkemizin her köşesinde farlı şekillerdeMehmetçiğimize katsını göstermektedir. Yaptığımız toplantılarda bükme yada ayni yardım yerine böyle bir kermes düzenleyerek yardımımızı nakdi olarak yapmak istedik. Öncelikle devletimizin şükürler olsun şuanda herhangi bir şeye ihtiyacı yok oradaki mehmetçiğimizin. Ancak  karınca misali safımız belli olsun, karınca kaderince birşeyler yapalım istedik ve bu yola düştük” dedi.

Şehitlere Allah’tan rahmet dileyen Can, “600 yıllık cihan imparatorluğu yapan ecdadımız , aynı ecdadın aynı torunları’da Afrin’de destan yazacak” dedi.

Can konuşmasına şöyle devam etti; “Son şehitlerimizden bir tanesi Allah hepsine rahmet eylesin, Kur’anı kerime yapılan tuzakla şehit oldu. Ben şuna inanıyorum ki inşallah bizim ecdadımız Kur’ana duyduğu saygıdan dolayı Allah 600 yıllık bir cihan imparatorluğu nasip etti.  Aynı ecdadın, aynı torunları bugün Afrin’de yine yerde bulduğu Kur’anı yukarı kaldırır iken şehit oluyor.  İnşallah bu inançla, bu azimle ülkemize göz dikenler hiçbir zaman başarılı olamayacaklardır. Yeterki biz bir ve beraber olalım, ayrılığa düşmeyelim . İnşallah ilelebet bayrağımız bu göklerde dalgalanacaktır” dedi. 

Kermeste satılan ürünlerin gelirleri Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (TSKGV)’na bağışlanması planlanıyor. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign