Kitap Okumaya Dikkat Çekmek İçin “Kitap Ağacı”Yaptılar | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Kitap Okumaya Dikkat Çekmek İçin “Kitap Ağacı”Yaptılar

Sandıklı Halk Kütüphanesi çalışanları kitap okumaya farkındalık için kitaplardan ağaç yaparak renkli ışıklar ve balonlar ile süslediler. Kitap Okumaya Dikkat Çekmek İçin “Kitap Ağacı”Yaptılar
Bu haber 559 kere okunmuş. 22 Aralık 2017 Cuma - 14:14


Kitaba olan ilgiyi artırmak için Halk Kütüphanesi içersinde “Kitap Ağacı” oluşturduklarını ve ağacın üst kısmındaki duvara “2018 yılında bir kitap daha fazla okumaya ne dersiniz” yazdıklarını belirten İlçe Halk Kütüphanesi görevlisi Tuğba Can yeni yılda kitap okumaya yönelik farkındalık oluşturmak istediklerini ifade etti.

Amaçlarının kütüphaneye insan çekebilmek olduğunu belirten Can; “Halk kütüphanemiz içersinde farkındalık oluşturabilmek, halkı ve öğrencileri kütüphaneye çekebilmek amacıyla “Kitap Ağacı” oluşturduk.  Toplumda okuma alışkanlığının artırılması için farkındalık oluşturmak amacıyla yaptıkt. 2018 yılından beklentimiz daha fazla kitap okunması ve daha fazla kullanıcıya ulaşmak. Daha iyi hizmet verebilmek. 2017 yılında ilçe halk kütüphanemizde ödünç verilen meteryal sayısı 17 bin 700 2018 yılında da bu sayının artarak devam etmesini amaçlıyoruz” dedi.

Kütüphane çalışanlarından Mevlüt Tunç ise "Kütüphane çalışanları olarak 2017 yılından 2018'e geçerken farkındalık yaratarak ilçemiz kütüphanesine daha fazla okur çekemek ve daha fazla kitap okunması amacıyla böyle bir şey yaptık. 2018 yılında inşallah bir kitap daha fazla okutarak ve okuyarak amacımıza ulaşabiliriz. Atatürk'ün dediği gibi 'Bizim hiçbir şeye ihtiyacımız yok. Bir tek şeye ihtiyacımız var. Çok çalışmaya'" diye konuştu.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Okunanlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign