Kitap Ağacı İle Okumaya Dikkat Çekiyorlar | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Kitap Ağacı İle Okumaya Dikkat Çekiyorlar

İlçemizde kitap okumaya dikkat çekmek için oluşturulan kitap ağacı ile farkındalık yaratarak kitap okuma oranının artırılması hedefleniyor. Kitap Ağacı İle Okumaya Dikkat Çekiyorlar
Bu haber 292 kere okunmuş. 27 Aralık 2018 Perşembe - 11:10


Sandıklı İlçe Halk Kütüphanesi tarafından oluşturularak üzeri ışıklar ve çeşitli süslerle süslenen kitap ağacı ile kitap okumaya dikkat çekiliyor. 

Her yıl düzenli olarak yılın son dönemlerinde kitap ağacı oluşturduklarını belirten kütüphane çalışanı Mevlüt Tunç, bu sayede önemli ölçüde vatandaşlardan üye artışı ve kitap okuma alışkanlığı kazandırdıklarını bildirdi.

“Geleceğimizi emanet edeceğimiz, bu günün çocukları için ne yapsak azdır” diyen Tunç yaptığı açıklamada:

“Çocuklarımıza, yetişkinlerimize ve öğrencilerimize kütüphaneyi ve kitapları daha çok sevdirebilmek ve okuma alışkanlığını kazandırmak için birşeylar yapmaya çalıştık. Bu uygulamayı geçen yılda yaptığımızda fark edilir derecede üye sayımızda ve okuma sayısında bir artış yakaladık. Üye ve okuma sayısındaki artışı tekrar sağlayabilmek için kitap ağacımızı tekrar bu yılda yaptık” dedi.

-“Öğrencilerden yoğun talep alıyoruz”

Kütüphaneye gelen öğrencilerin kitap ağacını görünce ilgi gösterdiğini ve okuldaki diğer arkadaşlarına anlattığını belirten Tunç şöyle devam etti:

“Kütüphanemizde yapılan kitap ağacını gören öğrencilerimiz, bunu okulda diğer arkadaşlarına anlatıyor. Merak eden diğer öğrencilerde ağacı görmek için kütüphanemize geliyor. Ağacı duyan öğrenciler her geçen gün katlanarak buyara geliyorlar” dedi.

-“Kitap ağacı çok ilgi çekici ve albenili”

Üniversite sınavlarına hazırlanan İsmail Ulak Yeşilyurt ise, kitap ağacının dışardan ilgi çekici olduğunu ve merak ederek kütüphaneye geldini belirtti.

Kütüphanede üniversite sınavlarına hazırlandığını belirten Yeşilyurt şöyle konuştu: 

“Dışardan kütüphanenin içindeki kitap ağacını gördüm. Dışardan çekici ve albeni haline getirmişler. Bunu kitapla yaptıklarını fark etmemiştim. Buraya gelerek inceledim.  Kitaplar bizim için gerçekten önemli. “Birçok şeyin azı karar çoğu zarar” derler ama, hani kitaplar için okumak için çalışmak için ne kadar yapsak azdır. Fazlasının zararının olmadığı tek şey belkide çalışmak ve okumak.  O yüzden bence güzel olmuş. Hem küçükler için hemde bizler için çekici bir hale getirmişler” dedi. 

>>> Hüseyin ÜNLÜSOY

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Okunanlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign