“Kitap Ağacı” Farkındalık Oluşturdu | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

“Kitap Ağacı” Farkındalık Oluşturdu

İlçemizde yeni yıla 10 gün kala İlçe Halk Kütüphanesi tarafından oluşturulan “kitap ağacı” kütüphanede farkındalık oluşturdu. “Kitap Ağacı” Farkındalık Oluşturdu
Bu haber 275 kere okunmuş. 04 Ocak 2018 Perşembe - 16:23


İlçe Halk Kütüphanesi çalışanları tarafından oluşturulan ve okuma alışkanlığının artması ile kitap okumaya dikkat çekmek için kitaplardan yapılarak çam ağacına benzetilen “kitap ağacı” öğrenciler tarafından ilgi odağı oldu.

Kütüphane içersinde ışık, balon ve çeşitli süslerle süslenen “kitap ağacı”nı görmek için gelen öğrenciler 2018 yılından beklentilerini ve kitap okumak ile ilgili düşüncelerini notlara yazarak “kitap ağacına” asıyor.

Okul çıkışlarında ilçe halk kütüphanesine gelen öğrenciler “kitap ağacı”nı çok beyendiklerini ve arkadaşlarına da söylediklerini onlarında bu ağacı görmek için kütüphaneye geldiklerini belirttiler.

“Kitap ağacı” ile farkındalık oluşturduklarını ifade eden İlçe Halk Kütüphanesi çalışanı Mevlüt Tunç, çocukların kütüphaneye olan ilgisini artırmak için yapılan çalışmanın başarılı olduğunu ifade etti.

Tunç; “Yeni yıla 10 gün kala oluşturduğumuz “kitap ağacı” beklentimizin üzerinde bir farkındalık oluşturdu. Kütüphaneye neredeyse günlük normalin üzerinde iki katı öğrenci ve vatandaşı ağırlıyoruz. “kitap ağacı”nı gören çocuklar okulda arkadaşlarına anlatıyor ve kütüphaneyi ziyaret eden öğrenci sayısı her geçen gün artıyor. Amacımız yeni yılda daha fazla vatandaşa ulaşabilmek ve kütüphane imkanlarından daha fazla vatandaşımızı yararlandırmak” dedi. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Okunanlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign