Kaymakam Tortop’dan İstiklal Marşı’nın Kabülü Mesajı | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Kaymakam Tortop’dan İstiklal Marşı’nın Kabülü Mesajı

Kaymakam Tortop’dan İstiklal Marşı’nın Kabülü Mesajı
Bu haber 232 kere okunmuş. 13 Mart 2019 Çarşamba - 10:04


''Türkiye Büyük Millet Meclisi; Milli Eğitim Bakanlığı'nın açtığı yarışmaya katılan 724 şiir arasından, Mehmet Akif Ersoy’ un yazmış olduğu şiiri, 12 Mart 1921 tarihinde devletimiz ve milletimizin bağımsızlığının sembolü İstiklal Marşı olarak kabul etmiştir. Bugün, İstiklal Marşı'nın ‘’Milli Marş’’ olarak kabul edilişinin 98. yıl dönümünü kutlamanın haklı gurur ve mutluluğu içindeyiz.

  Her milleti bir arada tutan, milli, dini ve kültürel değerleri vardır. Türk Milleti’nin vatan ve millet sevgisi, hürriyet ve istiklal tutkusu ve bayrağına olan saygısı her zaman milli birlik ve bütünlüğünün simgesi olmuştur. Milletimizin bu kutsal değerlere olan bağlılığını destanlaştıran İstiklal Marşı; yurdumuzun her bir köşesi işgal altındayken, kadını, çocuğu, yaşlısı, genci ile topyekûn bir milletin kahramanca mücadelesini dizelere döken bir şaheserdir.

  Türk milletinin var olma savaşını ölümsüzleştiren, milletin her bir ferdini ortak ideallerde buluşturan İstiklal Marşı’mız, gerektiği zaman milletimizin birlik ve beraberlik ile başaramayacağı hiçbir şeyin olmadığının da en güzel kanıtıdır.

  Bugün bizlere düşen, ecdadımızın bize emanet ettiği bu ülkeyi daha güçlü hale getirerek kalkındırmak ve Atatürk’ün koyduğu hedeflerin ötesine taşıyabilmektir. Bizler İstiklal Marşı’nda ifadesini bulan bağımsızlık ruhunu koruduğumuz sürece hiç bir güç milli birlik ve bütünlüğümüzü bozamayacaktır.

  Bu duygu ve düşüncelerle İstiklâl Marşı’mızın kabulü dolayısıyla başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ölümsüz şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u, vatan uğruna şehit ve gazi olan kahramanlarımızı minnet ve şükranla anıyor; ‘Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın’ diyen Mehmet Akif’in duasına gönülden iştirak ediyorum.''

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Okunanlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign