Kaymakam Eflatun Can Tortop’un “Hemşireler Haftası” Mesajı | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Kaymakam Eflatun Can Tortop’un “Hemşireler Haftası” Mesajı

Kaymakam Eflatun Can Tortop’un “Hemşireler Haftası” Mesajı
Bu haber 113 kere okunmuş. 14 Mayıs 2019 Salı - 14:46


Kaymakamı Eflatun Can Tortop, 12 -18 Mayıs’ta kutlanan “Hemşireler Haftası” nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Kaymakam Tortop mesajında; “ Kişi ve toplum sağlığının korunarak hasta bakımının bilimsel yöntemler,  özveri, sabır ve şefkatle sağlanması hususunda, ‘önce insan’ diyerek topluma hizmeti ilke edinmiş, insan sağlığı için önemli ve kutsal bir görevifa eden hemşirelerimiz, yerine getirdikleri bu kutsal görevle birey, aile ve topluma, sağlıklarını kazandırmak için çalışır. 

Zor şartlar altında büyük fedakârlıklarla görevlerini yerine getiren hemşirelerimizin, insan sağlığı için verdikleri bu onurlu hizmet, övgüyü ve takdiri fazlasıyla hak etmektedir. Sabır, sevgi ve saygıya dayalı meslek anlayışı ile din, dil ve ırk ayrımı gözetmeksizin, insan hayatında hiçbir şeyle yeri değiştirilemeyecek olan sağlık gibi önemli bir alanda hizmet veren hemşirelerimiz, tüm hasta vatandaşlarımızın tedavi edilmesinde etkili olan en dinamik güçtür.

Sağlık kurumlarımızda şiddet her geçen gün artarak devam etmektedir. Hastanelerde veya sağlık ocaklarında hemşirelerimizin sözlü veya fiziksel şiddete uğradığının bilgilerini almaktayız. Hemşirelerimizin sağlık hizmetlerinin yürütülmesinde gösterdikleri fedakârlıkların karşılığında şiddet olaylarına maruz kalmaları kabul edilebilir bir durum değildir.

  Bu duygu ve düşüncelerle, başta Sandıklı olmak üzere, ülkemizin dört bir yanında görev yapan hemşirelerimizin ve tüm sağlık çalışanlarının Dünya Hemşireler Haftası’nı kutluyor, aileleriyle birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu günler diliyorum” dedi.

> Kurum Haberi

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Okunanlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign