Kaymakam Eflatun Can Tortop’dan 14 Mart Tıp Bayramı Mesajı | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Kaymakam Eflatun Can Tortop’dan 14 Mart Tıp Bayramı Mesajı

Sandıklı İlçe Kaymakamı Eflatun Can Tortop, 14 Mart Tıp Bayramı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı. Kaymakam Eflatun Can Tortop’dan 14 Mart Tıp Bayramı Mesajı
Bu haber 170 kere okunmuş. 14 Mart 2019 Perşembe - 09:11


Tortop mesajında; “ 1827 yılında Tıphane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire isimli ilk modern tıp okulunun açılış günü olan 14 Mart, ülkemizde ‘Tıp Bayramı’ olarak kutlanmaktadır. Son yıllarda kamu ve özel sektör sağlık kurumlarında önemli değişim ve gelişmeler yaşanmakla birlikte, vatandaşlarımızın daha kaliteli sağlık hizmetlerine kavuşturulması için çalışmalar hassasiyetle sürdürülmektedir.

Bir ülkenin gelişmişlik düzeyinin en temel göstergelerinden biri, hiç kuşkusuz sağlık hizmetlerinde geldiği seviyedir. Sosyal devlet anlayışının tüm gereklerini yerine getiren devletimizin attığı adımlar ve izlediği isabetli sağlık politikaları sayesinde artık ülkemiz, sağlık hizmetleri konusunda dünya ölçeğinde önemli mesafeler kat etmiştir.Güçlü bir geleceğe, ancak sağlıklı bir toplumla ulaşılabilir; anlayışıyla Devletimizin yaptığı sağlık yatırımları, vatandaşlarımıza daha kaliteli, ulaşılabilir sağlık hizmetleri sunma konusundaki kararlılığımızı da ortaya koymaktadır.

İnsan için huzur ve mutluluğun vazgeçilmez unsuru olan sağlıklı bir hayat için gece gündüz demeden, insanüstü gayret ile görev yapan tüm sağlık çalışanlarımızın gösterdikleri fedakârlık her türlü takdirin üzerindedir.

Bu duygu ve düşüncelerle; sağlıklı bir toplum ve sağlıklı bir gelecek temennisiyle kutsal bir görevi icra eden hekimlerimiz başta olmak üzere görev yapan bütün sağlık çalışanlarının Tıp Bayramı'nı tebrik ediyor, aileleri ile birlikte huzur ve mutluluk dolu yarınlar diliyorum” ifadelerini kullandı. 

>>> Kurum Haberi

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Okunanlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign