Kaymakam Eflatun Can Tortop, Muhtarlar İle Bir Araya Geldi | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Kaymakam Eflatun Can Tortop, Muhtarlar İle Bir Araya Geldi

Sandıklı Kaymakamı Eflatun Can Tortop, merkez, köy ve belde muhtarları ile kahvaltıda bir araya geldi. Kaymakam Eflatun Can Tortop, Muhtarlar İle Bir Araya Geldi
Bu haber 77 kere okunmuş. 09 Ekim 2019 Çarşamba - 09:07


Sandıklı Cumhuriyet Parkında düzenlenen kahvaltı programına Kaymakam Tortop’un yanı sıra, Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Emniyet Müdürü Hanifi Savur, Jandarma Komutanı İhsan Doray, İlçe Müftüsü Mehmet Güler, İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Mahmut Saylık, Mevlüt Özaydın, İbrahim Kaynak, Asım Akın, Daire Müdürleri ve muhtarlar katıldı.

Toplantıda köylerde yaşanan sıkıntılar paylaşılarak çözüm önerileri dile getirildi. Köylerde yaşanan sıkıntıların ilk muhatabının muhtarlar olduğunu belirten Kaymakam Eflatun Can Tortop, “Köydeki sorunları muhtarlarımız ile sürdüreceğimiz güzel diyaloglar sayesinde çözüme kavuşturacağız. Bunun yanında Köylere Hizmet Götürme Birliğimizin 2020 bütçesi hazırlanırken de acil durumda olan sorun ve sıkıntılar tespit edilerek muhtarlarımıza bu konuda yardımlarda bulunulacaktır. İl Genel Meclis Üyelerimiz ile de köylerimizde koordineli bir şekilde hizmet yapacağımızı herkesin bilmesini istiyoruz. Muhtarlarımız köyün öncelikli sorun ve sıkıntılarını belirleyip bizlere iletmelidir” dedi.

Diğer yandan “mutluluğa kurşun sıkma, geleceğini karartma” projesi kapsamında örnek bir davranış gösteren Baştepe Köyü Muhtarı İsa Ayyıldız’a plaket veren Kaymakam Tortop, “ Afyonkarahisar Valimiz Mustafa Tutulmaz tarafından büyük bir titizlikle uygulamaya başlanan “Mutluluğa kurşun sıkma, geleceğini karartma” projesi kapsamında Baştepe köyümüz muhtarı köyünde ve çevresinde silah kullanılmaması yönünde yaptığı özverili çalışmalardan dolayı Valiliğimizce “Teşekkür Belgesi’ne layık görülmüştür. Projenin tüm köylerimiz muhtarlarına örnek olmasını diliyor ve muhtarımızı tebrik ediyorum” dedi. 

İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Mahmut Saylık, Sandıklı İGM üyeleri olarak Afyonkarahisar’da 2020 bütçesi hazırlıklarına başladıklarını ifade ederek, “İl Genel Meclisi olarak yeni bütçenin hazırlıklarına başladık. Kasım ayı gibi bütçenin tamamlanması planlanıyor. İlçemiz köylerinin bütçeden en iyi payı alacağına inanıyoruz. Muhtarlarımız ile zaten sürekli istişare halindeyiz. Yapılacak ve yapılması planlanan projeleri yakından takip ediyoruz. İnşallah yeni bütçe dönemi İlimize ilçemize hayırlı olsun” dedi.

>> Hüseyin ÜNLÜSOY

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Okunanlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign