Karayolları Denetim İstasyonunudan Kaçan Tonajlı Araçlar Mahalleliyi Bıktırdı | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Karayolları Denetim İstasyonunudan Kaçan Tonajlı Araçlar Mahalleliyi Bıktırdı

Ulaştırma Bakanlığı Karayolu Denetleme İstasyonu kantarından kaçan tonajlı kamyon ve tırlar Sandıklı Yunusemre mahallesi sakinlerini bıktırdı. Karayolları Denetim İstasyonunudan Kaçan Tonajlı Araçlar Mahalleliyi Bıktırdı
Bu haber 331 kere okunmuş. 24 Mayıs 2018 Perşembe - 16:19


Antalya- Afyonkarahisar karayolu yönünden gelen kamyon ve tırlar Sandıklı Karayolu Denetleme İstasyonu denetimlerinden kaçmak için denetleme istesyonuna yaklaşık 500 metre kala yolu değiştirerek Sandıklı Yunusemre Mahallesinin içinden geçerek Denetleme istasyonundan kaçmış oluyor.

Tır ve Kamyonların mahallenin alt yapısına ciddi zararlar verdiğini belirten Yunusemre Mahallesi Muhtarı Ali Sönmez, bu duruma bir çare bulunmasını istedi.

“TOZ YÜZÜNDEN MEYVE VE SEBZE YETİŞTİREMİYORUZ”

Mahalle yolunun yaklaşık 6 ay önce Sandıklı Belediyesi tarafından yapıldığını belirten Muhtar Sönmez, 6 ay gibi kısa bir sürede tonajlı araçlar yüzünden asfaltın bozulduğunu belirtti.

Kamyon ve Tırların kaçarak kullandığı yol üzerinde meyve ve sebze yetiştiremediklerini belirten Sönmez; “Günlük 24 saat içersinde karayolundan bin tır geçiriyor ise, 600 tanesi mahallemizin içersinden geçiyor. Bu tırlar Karayolu kantarından kaçıyorlar. Bu tırların kaçtığının görülmesine rağmen denetleme yapılmıyor. Trafik ve polis ekipleri uygulama yapmıyor. En yüksek tonajlı araçlar buraya girerek alt yapımızı öldürüyor” dedi.

“DENETLEME İSTASYONUNUN YERİNİN DEĞİŞMESİ LAZIM”

Denetleme istasyonu kantarının taşınması gerektiğini belirten Sönmez, ekipler tarafından kaçan tonajlı araçlar için de denetimlerin yapılmasını istediklerini belirtti.

Mahalleye doğru kaçamak bir yol verildiğini aktaran Sönmez; “Çocuklarımız okuldayken okulun yanından geçiyor bu araçlar. Tenefüse çıkan çocuklarımız için korkuyoruz. Belediye Başkanımıza yüzümüz kalmadı orayı yap, burayı yap diye. Onuda bıktırdık ve usandırdık. Buradan geçen araçların içersinde sebze ve meyve taşıyan araçlar var buradan geçerek bu tozu yiyor onlarda. Bu sebze ve meyvelerde iyice tozlandığı için yenmez” dedi.  

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign