Karacaören Kahvesinde Kış Geceleri Süt İçiliyor | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Karacaören Kahvesinde Kış Geceleri Süt İçiliyor

İlçemize bağlı Karacören Köyü’nün kahvesinde kış aylarında gece süt içiyorlar. Karacaören Kahvesinde Kış Geceleri Süt İçiliyor
Bu haber 219 kere okunmuş. 18 Aralık 2017 Pazartesi - 11:24


İlçeye iki kilometre uzaklılıkta ki Karacören Köyünün tek kahvesini 45 yaşında ki Tayfun Şeker ve yeğeni 25 yaşında ki Ümit Şeker işletiyor. Amca, yeğen iki yıl önce işletmeye başladıkları kahvede kış ayları gece kendi ineklerinden elde ettikleri sütün satışını yapıyorlar. 

Kış aylarında her gece  saat 20.00 ile  23.00 saatleri arasında taze olarak elde ettikleri sütü kahvede pişirerek satışını gerçekleştiriyorlar. Çoğu kış gecelerinde çay ve kahve pişmeyen ve süt içilen kahvede müşteri yoğunluğuna göre bir gecede 5 litre ile 15 litre arası süt tüketiliyor. Kahvede ki süt satışını duyan ilçe merkezinden ve çevre köyden de süt içmek isteyen vatandaşlar zaman zaman Karacören kahvesine süt içmek için geliyor. Şeker ailesi süt satışında ki yoğunluk nedeni ile  inek sayısını da artırdıklarını söyledi.

Tayfun Şeker, “Karacören köyünde iki yıldır kahve işletmeciliği yapıyorum. Kış aylarında kendi ineklerimizin sütünü kahvemizde değerlendirmeye başladık. Kasım ve Nisan ayları arasında kahvemizde geceleri taze sütümüz mevcut.”dedi. Her geçen gün süte talebin arttığını söyleyen Tayfun Şeker, “Sandıklı merkez olmak üzere çevre köylerimizden de gelen eş, dost ve tanıdıklarımızda oluyor. Günlük 5 ile 15 litre arası süt tüketimimiz oluyor. Talep ve yoğunluğa göre değişiyor. Süt sağlıktır. Halk memnun, içenler memnun bizde satıştan memnunuz. Sütü elde ettiğimiz inek de kendimizin. Bir tane ineğimiz vardı süte talep olunca bir tane daha aldık. Bu şekilde bu işe devam ediyoruz.” Dedi

Müşterilerden Zafer Şener, “Süt çay,horalet gibi diğer içeceklerden daha iyi. Her gün kahveye geliyor süt içiyorum.Çok memnunum. Tavsiyede ediyorum” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign