Kaplıcada Odun Ateşinde Lezzetler Ramazan’da da Hizmetinizde | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Kaplıcada Odun Ateşinde Lezzetler Ramazan’da da Hizmetinizde

Sandıklı Hüdai Kaplıcalarında odun ateşinde pişirilen sağlıklı doğal lezzetler gelen ziyaretçileri mest ederken, Ramazan’da da iftar yemekleri unutulmaz damak tadıyla hatıralara kazınıyor. Kaplıcada Odun Ateşinde Lezzetler Ramazan’da da Hizmetinizde
Bu haber 339 kere okunmuş. 04 Haziran 2018 Pazartesi - 09:19


Sandıklı Belediyesine ait taş fırınlarda odun ateşinde pişirilen her türlü pide çeşitleri, kiremitte köfte ve kuşbaşı, saç kavurmalar belediyeye ait Cafe Restoranda müşterilerine doyumsuz damak tatları yaşatmaktadır.

Kaplıcada apart odalarda kalan misafirlere de hizmet veren fırınlarda, saç kavurmalar misafirlerin kendileri tarafından hazırlanmakta ve isteğe göre pişirilerek servisleri yapılmaktadır. 

Ayrıca Sandıklı’nın meşhur patatesli somun ekmeği, taş bükmesi ve mercimeklisinin de pişirildiği fırınlarda, haşhaşlı bükme ve katmer eşliğinde yöresel doğal ürünlerden oluşan kahvaltı da Türkiye’nin her köşesinden gelen ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi görmekte.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Sandıklı Belediyesine ait fırınlar ve restoran sorumlusu Ramazan Özdilek; Türkiye’nin her bölgesinden kaplıcaya gelen misafirlerin yöresel ürünleri tercih ettiklerini belirterek şunları söyledi; “Sandıklı’ya has lezzetlerimiz yoğun ilgi görmekte. Ekşi maya ve patates katkılı somun ekmeğimiz 15-20 gün tazeliğini koruyor. Ayrıca Sandıklı’ya has peynirli, haşhaşlı ve patatesli taş bükmesi gelen misafirlere damaklarında unutamayacakları tatlar bırakıyor.”

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign