Kaplıca Duvarlarına Tarihi Motif Motif Nakşediyor | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Kaplıca Duvarlarına Tarihi Motif Motif Nakşediyor

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Güzel Sanatlar bölümünden mezun olan ve aynı üniversitede yüksek lisans yapan 25 yaşındaki Güzel Sanatlar öğrencisi Osman Nuri Arslan İlçemizde bulunan Hüdai Kaplıcalarındaki duvarlara Sandıklı tarihi ve kültürünü nakşediyor. Kaplıca Duvarlarına Tarihi Motif Motif Nakşediyor
Bu haber 351 kere okunmuş. 22 Aralık 2017 Cuma - 13:12


Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl’ün talimatları ile Hüdai Kaplıcalarında bulunan uygun bölümlerdeki duvarlara Sandıklı’nın tarihi ve kültürel değerlerinin çizileceği belirtildi.

Çocukluğundan beri resim yaptığını belirten Arslan, resim yapmanın her insanın nefes aldığı gibi kendisinin de sevdiği bir işi olduğunu belirten aslan Sandıklı Belediyesi’nin katkıları ile Hüdai Kaplıcalarına resim yapmaya başladığını söyledi. 

Yaptığı duvar resimlerinin Kaplıcaların tarihi ve kültürünü anlattığını belirten Arslan yaptığı açıklamada; “Sandıklı Hüdai Kaplıcalarının eski tarihi ve kültürünü duvarlara nakşetmeye çalıştım. Kaplıcadaki tarihi çeşmeyi yaptım. Sonra resmimde 3 tane çocuk yaptım. Bunlardan bir tanesi kaplıcaya gelindiğini dur diyerek belirtiyor. Bir tanesi hoşgeldiniz diğeri de tas içersinde kaplıcaların şifalı sularını ikram ediyor. Diğer tarafta iki yaşlı dedelerin arasında genç bir arkadaşın resmini yaptım. Genç arkadaşın elinde kitapla okumanın önemini anlatıyor. Dedelerden bir tanesinin elinde de saat var. Saatte zamanın ne kadar hızlı geçtiğini ve kalan vakitlerin iyi değerlendirilmesi gerektiğini anlatmaya çalıştım” dedi.

“Diğer resimlerimizde roma döneminden kalma taşları ve Sarı Saltuk dedenin Sandıklı’da olduğunu anlatmaya çalıştım” diyen Arslan; “Nakşettiğim resimler sadece Hüdai Kaplıcalarının resimleri değil. Sandıklı’nın tarihi ve kültürel değerlerini de duvarlara resmetmeye devam ediyorum. Sandıklı Akdağ’da yılkı atları, kaya kartalı, porsuk, sincap, köy resimleri ve leblebi ustası şeyh Nurettin gibi bir çok motifi duvarlara uygulayacağım. Uyguladığım teknik duvar resmi olup akrelik boya ile yapılan bir teknik” dedi. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Okunanlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign