Kaplıca Bölgesindeki “Şifa Şelalesi” Buz Tuttu | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Kaplıca Bölgesindeki “Şifa Şelalesi” Buz Tuttu

İlçemizde yoğun kar yağışının ardından hava sıcaklığının sıfırın altında 12 dereceye kardar düşmesiyle Hüdai Kaplıcaları bölgesinde bulunan termal sıcak suyun aktığını “Şifa Şelalesi” dondu. Kaplıca Bölgesindeki “Şifa Şelalesi” Buz Tuttu
Bu haber 229 kere okunmuş. 02 Ocak 2019 Çarşamba - 11:02


Bölgede  800 metre derinlikten yaklaşık 70 derece sıcaklıkta çıkan termal sular  60-62 derece arasında kaplıcalardaki yapay şelaleye veriliyor. Hava sıcaklığının hızla düşmesiyle birlikte şelalenin bazı bölgelerinde sarkıtlar meydana geldi.

Kaplıcaya gelen Kaplıcaya gelen tatilciler donan şelale ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler. 

İstanbul’dan tatil için Hüdai Kaplıcalarına gelen İlyas Ergün donan şelale ile özçekim yaptı.  Yer altından çıkan kaplıca sularının donmasıyla şelalede çok güzel görüntüler oluştuğunu belirten Ergün: “Hava sıcaklığının eksi 12 dereceye düşmesiyle termal suyun aktığı şifa şelalesinde oluşan don nedeniyle güzel görüntüler ortaya çıkmış. Bizde bu görüntüyü değerlendirmek adına resim çekiyoruz, özçekim yapıyoruz. İlerde bir anı kalsın diye” dedi.

Kaplıcada konaklayan ve Yalova’dan tatil için gelen Nurettin Yılmaz ise: “Burada sarkıtların oluşması buraya ayrı bir güzellik katmış.  Gece baktığımda hava sıcaklığı eksi 12 derece diyordu. Sabah baktığımda ise eksi 6 diyordu. Tabi bu soğuk hava şelalede sarkıtları meydana getirmiş. Güzel bir görüntü olmuş. Aynı zamanda sıcak ve soğuk’un bir arada olması ayrı bir güzellik. Bu bir yapay şelale olmasına rağmen bunu yapan belediye başkanına teşekkür ediyorum. Tesisin daha önceki durumu ile bu günki durumuna baktığımızda başkanım burada gerçekten güzel şeyler yapmış. Buranın güzelleşmesi açısından baya bir emek sarf edildiği ortada yani. Bizde de termal tesis var ama yurdumuzun değişik yörelerinde bulunan bu tesisleri gezmek görmek ne var ne yok diye incelemek üzere buraya geldik. Birkaç gün kalıp burada tekrar döneceğiz” dedi.  

>>> Hüseyin ÜNLÜSOY

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Okunanlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign