Kamuya Yararlı İşte Ücretsiz Çalıştırılma İş Birliği Protokolü Vali Mustafa Tutulmaz Tarafından İmzalandı | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Kamuya Yararlı İşte Ücretsiz Çalıştırılma İş Birliği Protokolü Vali Mustafa Tutulmaz Tarafından İmzalandı

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından hazırlanan Kamu kurum ve kuruluşları ile birimleri işbirliğinde yerine getirilmesi sürecinde yapılması gereken görevlere ilişkin olarak kamuyla yararlı bir işte ücretsiz çalıştırılma tedbirine ilişkin işbirliği protokolü Vali Mustafa Tutulmaz ve Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel tarafından imzalandı. Kamuya Yararlı İşte Ücretsiz Çalıştırılma İş Birliği Protokolü Vali Mustafa Tutulmaz Tarafından İmzalandı
Bu haber 336 kere okunmuş. 08 Ocak 2018 Pazartesi - 09:27


İmza öncesinde Kamuya Yararlı İşte Ücretsiz Çalıştırılma İş Birliği Protokolü hakkında detaylı bilgiler veren Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel işbirliği protokolünün hükümlülerin topluma kazandırılmasının amaçlandığını belirtti.
 
Daha sonra konuşan Vali Mustafa Tutulmaz; “Güzel bir hizmetin ve protokolün imzalanmasında sizlerle beraberiz. Uzun süre cezaevinde kalmış ya da belirli bir şekilde cezai hükümlülüğünü yerine getirememiş kişilerin topluma kazandırılması söz konusudur. Bunlar bir taraftan cezalarını çekmiş sayılıyorlar, bir taraftan da topluma kazandırılıyor. Topluma kazandırılırken de çalışmaları ile verimli bir şekilde hizmet etme imkânları bulunmuş oluyor. Bir kısmının da yerine göre meslek edinmelerine vesile oluyor. Güzel bir hizmet. Ümidimiz ve dileğimiz hiç kimsenin suç işlememesi ve cezaevine girmemesidir. İçimizde suç işleyen insanların daha sonraki toplumsal hayatta verimli bir şekilde toplumla uyumlu bir şekilde yaşamını sürdürmesi adına bu tür hizmetleri önemsiyoruz. Sayın Başsavcımızla mahkûmiyetin bir kısmının kamu kurumlarında geçirilmesine vesile olan bu sözleşmeyi birlikte imzalıyoruz. Şuan itibariyle de bu doğrultuda çalışan 90 hükümlümüz var. Tabii ki sayılarının artmasını istemiyoruz. Daha az olsun ama olursa da kamuda bunları çalıştırarak hem onlardan verimli bir şekilde faydalanmış oluyoruz, hem de onları topluma kazandırmış oluyoruz. Ben imzalayacağımız protokolün hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
 
Konuşmaların ardından Kamuya Yararlı İşte Ücretsiz Çalıştırılma İş Birliği Protokolü Vali Mustafa Tutulmaz ile Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel tarafından imzalanarak yürürlüğe girmiştir.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Okunanlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign