İlçemizde Yetişen Organik Hindiler Alıcılarını Bekliyor | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

İlçemizde Yetişen Organik Hindiler Alıcılarını Bekliyor

İlçemizde yılbaşının yaklaşması ile birlikte hindiler pazara çıkıyor. İlçede İstasyon Mahallesinde 2 yıldır hindi yetiştiriciliği yapan Tahir Kesgin (55) yılbaşında hindilere talebin arttığını ve kilo üzerinden kilogramı 18 liraya hindilerin satışının yapıldığını belirtti. İlçemizde Yetişen Organik Hindiler Alıcılarını Bekliyor
Bu haber 237 kere okunmuş. 28 Kasım 2017 Salı - 15:52


700 hindi’ye 6 ay boyunca baktığını aktaran Kesgin, özellikle Antalya bölgesindeki otellerin hindilere talep ettiğini belirtti. Hindilerin canlı ağırlıklarının 10 kiloya kadar ulaştığını belirten Keskin, siparişleri almaya başladıklarını ve bu yılbaşı hindi satışlarından umutlu olduklarını aktardı.

“HİNDİLERE GENELDE OTELLER TALİP OLUYOR”

Hindilerin her zaman satılmadığını yılbaşında oldukça talep gördüğünü belirten Kesgin; “Kendi yöresel ürünlerimiz olan arpa, buğday ve mısırla hindilerimizi organik olarak besliyoruz. Dişi ve erkek karışık olmak üzere 700 hindimiz var. Antalya’da oteller yılbaşı için hindilerimize talip oluyor. Ortalama ağırlığı 10 kilogram gelenler var. Fiyatları ise pazarlık usulü ile 150 liraya kadar, kilo ile ise canlı ağırlığı 18 lira olarak oteller benden alıyor” dedi.

“KIRK GÜNDE KESİLEN PİLİNÇLER HORMONLU”

Et ürünlerinin içinden geldiğini belirten Kesgin, kırk günde yetişip kesilen piliçlerin hormonlu olduğunu belirtti.

Kesgin; “Piliçlere hormonu basıyorlar ve vatandaşa yediriyorlar. Ama ben burda 6 aydır bunları güttüm, güttürdüm, yeşillik, arpa, buğday yedirdim hiçbir tane iğre ve ilaç yoktur. Tamamen organiktir insanların sağlığı için bir numaradır.” Dedi.

“MÜŞTERİLERİN TALİBİNE GÖRE KESİP, TEMİZLEYİP TESLİM EDİYORUZ”

Müşterilerin talebi doğrultusunda gözleri önünde hindileri kesip teslim ettiklerini belirten Kesgin; “Müşterilerimizin talepleri doğrultusunda, kesip, yüzüp, yoldurup temizletip poşetletmek isterse onuda yapıyoruz. Müşterimizin gözü önünde besmelemizi çekerek kesiyoruz. Tüylerini yolup içini çıkarıp müşteriye hazır halde ocağına koyacağı şekilde teslim ediyoruz” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Okunanlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign