İlçemizde Kanatlı Hayvan Mezatı Yoğun İlgi Görüyor | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

İlçemizde Kanatlı Hayvan Mezatı Yoğun İlgi Görüyor

Sandıklı Süs Tavukları Yetiştiricileri Derneği’nin hizmet binasının açılışı ve kümes hayvanları mezatı yapıldı. İlçemizde Kanatlı Hayvan Mezatı Yoğun İlgi Görüyor
Bu haber 235 kere okunmuş. 18 Aralık 2017 Pazartesi - 10:28


Düzenlenen program kapsamında ilçedeki Alparlan Türkeş parkında bulunan, belediye tarafından Sandıklı Süs Tavukları Yetiştiricileri Derneği’ne verilen binanın açılışı ve kümes hayvanları mezatı yapıldı.

Programa Belediye Başkanı Mustafa Çöl,Belediye Meclis Üyesi Adnan Öztaş,Ülkü Ocakları Başkanı Ali Eren,Uşak Süs Tavukları ve Bahçe Hayvanları Yetiştiriciliği Derneği Başkanı Metin Gün ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Programda belediye Başkanı Mustafa Çöl tarafından kurdele kesilerek dernek binasının açılışı yapıldı. Açılış sonrası Süs Tavukları Yetiştiricileri Derneği Başkanı Ali Keskin, Belediye Başkanı Mustafa Çöl’e, Ülkü Ocakları Başkanı Ali Eren’e ve  Uşak Süs Tavukları ve Bahçe Hayvanları Yetiştiriciliği Derneği Başkanı Metin Gün’e verdiği desdeklerden dolayı teşekkür plaketi verdi. 

Plaket töreni sonrası bir konuşma yapan Belediye Başkanı Mustafa Çöl, “Tabi ki bu insanlar farklı yerlerde,farklı camialarda hiçde lüzumlu olmayan şeyler ile meşgul olabilcekken, böyle güzel vesile ile aynı çatı altında toplanmış bulunmakta. Bu ve bunun gibi vesilesi güzel olan şeyler Sandıklımıza yapılması lazım. Süs Tavuğu ihalemizin yanında ülkemize hitap edebilen güvercin var. Yapılabilecek güzel çalışmaların emsalinin misali olmasını, örnek olmasını temenni ediyorum. Bu çatı altında bulunduğumuz yer ülkemizin bir çok iline,ilçesine, beldesine hatta büyükşehrine örnek olabileçek güzel bir tesisleşme olmuş.”diyerek emeği geçenlere teşekkür etti.

“BİR AVUÇ İNSAN OLARAK YOLA ÇIKTIK”

Dernek açılmadan bir yıl önce bir avuç insan olarak yola çıktıklarını söyleyen Süs Tavukları Yetiştiricileri Derneği Başkanı Ali Keskin,”Dernekleşmeden bir çok aktiviteye imza attık. Yaban hayvan yemleme, kan bağışı,engelli sandelyesi alma gibi çalışmalarımız oldu. Kendi Capımızda dernekleşip yolumuzda devam etmek istedik.Bu yolda Belediye Başkanımız Mustafa Çöl bir dediğimizi iki etmedi. Bir çatı altında toplanmamızı sağladı. Bundan iki üç gün önceside federasyon üyelğimiz onaylandı. Allah nasip ederse bundan sonrada bu şekilde yolumuza devam edeceğiz.” Dedi

Konuşmalar sonrası ise , kümes hayvanları mezatına geçildi. Kümes hayvanları mezatında çok sayıda tavuk,ördek ve kaz gibi kümes hayvanları 50 lira ile 550 liraya satıldı. Mezatın ilk görücüye çıkan Uşak Süs Tavukları ve Bahçe Hayvanları Yetiştiriciliği Derneği tarafından Sandıklı Süs Tavukları Yetiştiricileri Derneğine hediye edilen Layt Bırahma cinsi tavuk 550 liraya Belediye Başkanı Mustafa Çöl aldı.  

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign