İlçe Sağlık Müdürlüğü Ekipleri Gençleri Bilgilendirdi | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

İlçe Sağlık Müdürlüğü Ekipleri Gençleri Bilgilendirdi

26 Haziran Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı İle Mücadele Kapsamında Sandıklı İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri Gençlik ve Kültür merkezi öğrenci ve çalışanlarına eğitim verdi. İlçe Sağlık Müdürlüğü Ekipleri Gençleri Bilgilendirdi
Bu haber 109 kere okunmuş. 01 Temmuz 2019 Pazartesi - 10:42


"Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü" sebebiyle verilen eğitimde bağımlılıkla mücadele ve “ALO 191” Bağımlılık ile Mücadele Danışma ve Destek hattı hakkında da bilgiler verildi.

Sandıklı İlçe Sağlık Müdürlüğü Dr. Ahmet Şengün, Ebe Dilek Biçici ve Ebe Ülkü Asıltürk tarafından verilen eğitimlerde el broşürleri ve animasyon filimleri ile uyuşturucu ile mücadeleye dikkat çekildi.

Sandıklı İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri yaptığı açıklamada  Uyuşturucuyla mücadele konusunda bütün kurum kuruluşların yanı sıra vatandaşların da destek olması gerektiğini belirttiler. 

Yapılan açıklamada;  “Uyuşturucu yapısı itibariyle tek bir müessese ile tedavi edilebilen bağımlılık durumu değil. Buna aile, okul, sağlık kuruluşları, kolluk birimleri, adli kuruluşlar daha sonra rehabilitasyon kuruluşları ve toplumun genelinin katılması gerekiyor. Çünkü bu belaya düşer olan bir gencimiz hastanede tedavi edilse, ailesi ilgi gösterse ve tekrar hayata dönse bile aynı hastalığa tekrar bulaşmamak için içinde bulunduğu çevreden eski ortamından uzaklaşması gerekiyor. İstihdam edilmesi gerekiyor. Bu anlamda topyekün herkesin birlikte mücadele etmesi gereken bir hastalık” ifadelerine yer verildi. 

> Hüseyin ÜNLÜSOY

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Okunanlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign