İlçe Başkanı Saylık’tan Hastaneye Ziyaret | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

İlçe Başkanı Saylık’tan Hastaneye Ziyaret

AK Parti Sandıklı İlçe Başkanı Ahmet Mahmut Saylık, Sandıklı Devlet Hastanesi yönetimini ziyaret ederek, hastane işleyişi ve doktor kadroları hakkında bilgi aldı. İlçe Başkanı Saylık’tan Hastaneye Ziyaret
Bu haber 294 kere okunmuş. 23 Kasım 2018 Cuma - 08:13


AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Mahmut Saylık beraberinde AK Parti Kadın Kolları Başkanı Sevim Ulusoy ile birlikte Sandıklı Devlet Hastanesinde Başhekim Hazım Bozca ve Hastane Müdürü Selçuk Karayel’i  ziyaret etti.

AK Parti İlçe Başkanı Saylık, ziyarette hastane yönetiminden hastanedeki doktor kadroları ve hastanenin çalışmaları hakkında bilgi aldı.

HASTANEDE 15 UZMAN VE 14 PRATİSYEN DOKTOR GÖREV YAPIYOR

Hastane yönetimi, nöroloji uzmanın ve  Cildiye Polikliniği doktorunun hizmet vermeye başladığını bildirerek, 15 Uzman doktor ve 14 pratisyen doktor olmak üzere Hastanede 29 doktorun görev yaptığını söyledi. 

GÜNDE 850 HASTA, AYDA 30 BİN HASTA MUAYENE YAPILIYOR.

Sandıklı Devlet Hastanesinin her geçen gün daha çok hasta tedavisi sağladığını bildiren hastane yönetimi, 5’i yoğun bakım olmak üzere 100 yataklı hastanenin, polikliniklerinde günde 850 civarında hasta , ayda ise 30 bin civarında hasta muayene edildiğini bildirdi.

HASTA ACİLYET BİRİM SİSTEMİ FAALİYETE GEÇTİ

Yoğun bakım doluluk oranın da yılda yüzde 70’lerin üzerinde hizmet verdiğini bildiren hastane yönetimi, Acil polikliniğinde yapılan yeni düzenleme ile hasta aciliyetine göre aciliyet birim sisteminin faaliyete geçtiğini aktararak hastaların bekeleme süreleri kısaltılarak daha hızlı tedavileri sağalandı belirtildi.  Geçen ay Yeşil Alanda (Hafif Hastalık ve Yaralanma) Bin 744, Sarı alanda(Kalıcı bir hasarı önlemek için hekim bakımı gereken fakat bir süre bekleyebilecek hasta grubu), 8 Bin 283 hasta ve Kırmızı alanda (Ağır Hastalık ve yaralanma)  3 hasta tedavi edildiği bildirdi. 

HASTANEYE SON TEKNOLOJİ ÜRÜNLERİNE SAHİP CİHAZLAR ALINDI

Hastanenin her geçen gün yenilenerek teknolojiye ayak uydurduğunu bildiren hastane yetkilileri, daha hızlı ve seri hizmet için yüksek görüntü ve çözünürlüğe sahip hızlı işlem yapan Ultrason ve dijital röntgen cihazının hizmete girdiğini söyledi. Yine hastaneye solunum ve EKG cihazının kazandırıldığını söyleyen hastane yetkilileri, Göz polikliniğinde aktif işlem görmeyen göz ölçüm cihazının yenilendiğini ve hastane içersinde ki güvenlik kamera sistemlerinin de yeni teknoloji sistemleri ile değiştirildiğini aktardılar. 

İlçemiz Devlet Hastanesi merkez ve köylerinin yanı sıra çevre yerleşim yerlerinden de gelen hastaların tedavisini hızlı ve titiz bir şekilde gerçekleştirdiklerini bundan sonrada aynı şekilde vatandaşlara hizmet vermek için çalışacaklarını söylediler.

Ziyaret sonrası ilçe Başkanı Saylık, Başta Başhekim olmak üzere Hastane yönetimine ve doktorlarına yapmış oldukları özverili ve titiz çalışmalardan dolayı teşekkür ederek başarılarının devamını diledi. 

>>> Ahmet DAĞLI

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign