Hüdai Kaplıcalarında Kar Altında Termal Suya Girdiler | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Hüdai Kaplıcalarında Kar Altında Termal Suya Girdiler

İlçemizde etkili olan yoğun kar yağışı ilçeyi beyaza bürürken Hüdai Kaplıcalarında bulunan termal otelde kalan misafirler kar ile termal su keyfini bir arada yaşadı. Hüdai Kaplıcalarında Kar Altında Termal Suya Girdiler
Bu haber 155 kere okunmuş. 02 Ocak 2019 Çarşamba - 10:04


Beyaza bürünen Kaplıcaya gelen yerli ve yabancı turistler, açık havada hem termal havuzun hem de havuzun kenarında biriken karların keyfini bir arada yaşıyorlar. 

Termal havuza giren tatilciler, zaman zaman havuzdan çıkarak kenarda biriken karların üzerine yatıp hatıra fotoğrafı çektirdi. Hava sıcaklığının sıfırın altında 3 derece olmasına aldırış etmeyen kaplıca misafirleri önce kar oynuyar ardından da  35 derece sıcaklıktaki termal açık havuza giriyor. 

Karla, termalin buluşmasının anlatılamayacak kadar güzel olduğunu ifade eden ve Hüdai Kaplıcalarına Ankara’dan gelen Ali Alyüz:

“Bir tarafta termal sıcak sular, diğer tarafta karlar var. Bu güzellik anlatılmaz yaşanır bence. Herkesin bu duyguyu tatması gerekli. Bir taraftan sıcak termal hamama giriyoruz. Arkasından hafif sıcaklıktaki havuza giryoruz. Sonrada kar oynuyoruz. Süper bir şey harika. Rahatladım sanki vücudumun nefes aldığını hissettim, çok hafifledim ” dedi.

376 oda ile Türkiye’nin en büyük termal oteli ünvanını ellerinde bulundurduklarını belirten, May Termal Otel Müdürü Abid Dedebek, termal turizmin iyi tanıtılması gerektiğinin altını çizdi.

Yurt içi ve yurt dışından birçok misafirin kar ve termal keyfini bir arada yaşamak için Sandıklı Hüdai Kaplıcalarına geldiklerini belirten Dedebek, gazetecilere yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Bütün yurdumuzun yeni yılını kutluyor ve barış dolu bir yıl diliyorum. Yeni yılımız ve sömestre tatili için bütün organizasyonlarımızı hazırladık. Misafirlerimiz açık havuzda karda termal keyfini devam ettiriyorlar. En önemli aktivitelerimizden bir tanesi de kar ile termal keyfinin bir arada yaşanmasıdır. Bir tarafta açık havuzumuz, diğer yanda kar müşterilerimiz çok mutlu oluyor. Onların mutlu olması bizleride son derece memnun ve mutlu ediyor. Yabancı misafirlerimiz var. Bizim yurt dışında da iyi tanıtılmamız geriyor. Eminimki buradaki yabancılar buranın tanıtımını en iyi şekilde yansıtacaklardır. Tesisimiz 376 odalı Türkiye’nin en büyük termal tesisi, tercih edilmek çok güzel bir şey” dedi.

>>> Hüseyin ÜNLÜSOY

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Okunanlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign