Hüdai Kaplıcaları’na Tarihi Eşya Sergisi Açıldı | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Hüdai Kaplıcaları’na Tarihi Eşya Sergisi Açıldı

İlçemiz Hüdai Kaplıcalarına, Sandıklı Belediyesi tarafından tarihi eşya sergi salonu açıldı. Hüdai Kaplıcaları’na Tarihi Eşya Sergisi Açıldı
Bu haber 454 kere okunmuş. 27 Aralık 2017 Çarşamba - 11:16


Hüdai Kaplıcalarında bulunan eski restourantın yerine yapılan sergi salonunda vatandaşlar tarafından bağışlanan güğüm, kazan, kap, terazi, kamış sepet, çeyiz sandığı, at pulluğu, öküz boyunduruğu, annat, saman atkısı, tırmık, tahta un değirmeni ve halı dokuma aletleri gibi eşyalar kaplıca misafirlerinin görücüsüne çıktı.

Sandıklı tarihi ve kültürüne her zaman önem verdiklerini belirten Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, tarihi gelecek nesillere aktarmanın önemine dikkat çekti.

Tarihe ışık tutan ürünlerin sergi salonunda gezilip görülebileceğinin altını çizen Çöl; “ Sandıklı Belediyesi olarak tarihimize ve kültürümüze her zaman önem verdik. İlçe merkezimizde eski kültürü anlatan evlerimizin restorasyonu şuan devam ediyor. Bunun yanında kaplıcamızdaki misafirlerimizin Sandıklı tarihi ve kültürünü yakından tanıması için Hüdai Kaplıcalarında faaliyete başlattığımız sergi salonumuz vatandaşımıza hizmet vermeye başladı. Sandıklı'mızın tarihine ışık tutan birçok eserin sergilendiği sergi salonumuza isteyen vatandaşlarımız kullanmadığı ve tarihimizi anlatan eşya bağışında bulunarak burada sergilenmesini sağlayabilirler" dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Okunanlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign