Hocalar İlçesinde Uğur Işılak Rüzgarı | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Hocalar İlçesinde Uğur Işılak Rüzgarı

Afyonkarahisar’ın Hocalar ilçesinde düzenlenen Türki Gecesinde ünlü sanatcı Uğur Işılak rüzgarı esti. Hocalar İlçesinde Uğur Işılak Rüzgarı
Bu haber 246 kere okunmuş. 09 Temmuz 2018 Pazartesi - 11:08


Hocalar Belediyesi tarafından düzenlenen programa  Hocalar Belediye Başkanı Ali Arslan, AK Parti Hocalar İlçe Başkanı Salih Sarı, Bulkaz Dağı Karakeçili Yörük Derneği Başkanı Kenan Yılmaz, Daire Amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Sebile Eke’nin sunuculuğunu yaptığı programda ilk olarak hocalar ilçesinin yerel sanatçıları sahne aldı. Daha sonra birbirinden güzel türküleri ile Neslihan Yılmaz’ın sahne aldığı gecede son olarak sahneye ünlü sanatçı Uğur Işılak çıktı. 

 Daha önce yörük festivali düzenlediklerini belirten Hocalar Belediye Başkanı Ali Arslan o gün Uğur Işılak konserinin ertelendiğini ifade etti.

“Bugün halkımıza verdiğimiz sözü tuttuk ve Uğur Işılak konseri ile vatandaşlarımızı buluşturduk” diyen Arslan şöyle konuştu; “İki üç hafta önce bir yörük festivali yapmıştık ve başarılı güzel bir etkinlik oluşturduk. Çok ciddi bir kalabalığımız vardı. O şenlikte söz verdiğimiz bazı sözlerimizi ertelemek zorunda kalmıştık hava muhalefeti nedeniyle. İnşallah bu gün de o sözümüzü tutuyoruz ve gerçekleştiriyoruz. İnşallah bu organizasyondan da arkadaşlarımızın desteği ile anlımız ak bir şekildi ayrılacağız inşallah sizleri eylendiririz ve organizasyonumuz da amacına ulaşır” dedi.

Sahnede birbirinden güzel eserlerini seslendiren Uğur Işılak; “Vefalı insan önce Allah’a sonra anaya, babaya, bayrağa, devlete vefalı olur. Vefalı insan bunların hepsine vefalı olur. “Devletin malı deniz, yemeyen domuz” sözünü kullanan insan vefalı insan değildir. Onlar vefasızların ta kendisidir. Çünkü onu yıllarca yediren, içiren, doyuran ve onun her türlü güvenliğini alan devlete o gözle o nazarla bakan bir insan insanlıktan nasibini alamamış vefadan nasibini alamamıştır. Vefalı insan halinden hareketinden belli olur. Vefalı insan kimdir özetle Anadolu’nun insanı vefalıdır” dedi.

Yaklaşık 2 saat süren konserde katılımcılar Uğur Işılak’ın birbirinden güzel eserleri ile müziğe doydu.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Okunanlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign