“Hanımların Siyasetteki Emeği Bizden Fazladır” | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

“Hanımların Siyasetteki Emeği Bizden Fazladır”

AK Parti Dinar ve Hocalar 5. Olağan Kadın kolları kongrelerine katılan AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, AK Parti’nin kadınları verdiği önemi anlatarak “Hanım kardeşlerimizin siyasette bizden daha çok emeği vardır” dedi. “Hanımların Siyasetteki Emeği Bizden Fazladır”
Bu haber 274 kere okunmuş. 07 Şubat 2018 Çarşamba - 15:21


AK Parti Dinar ve Hocalar ilçeleri 5. Olağan Kadın Kolları kongreleri hafta sonu gerçekleşti. Kongrelere ilgi yoğun oldu. 

Yurdunuseven partililerden dua istedi

Kongrelerde konuşan AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Av. İbrahim Yurdunuseven, “Ben öncelikle Zeytindalı operasyonda şehit olan kardeşlerimiz için Allah'tan rahmet, yaralı gazilerimiz için de şifalar diliyorum. Bu vatan için 1071 yılından bugüne kadar şehit olan kardeşlerimiz büyüklerimiz için Allah'tan rahmet diliyorum. Ben bütün şehitlerimiz için burada bulunan kardeşlerimizden büyüklerimizden küçüklerimizden şehitlerimiz için bir Fatiha okumalarını istiyorum” dedi.

Çağlı ve Türk’ü tebrik etti

“Değerli kardeşlerim biz parti olarak kadınlara çok büyük değer ve önem veriyoruz” diyen Yurdunuseven konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bazen eş oldular, bazen anne, bazen de sahada çalışan akyürekli insan oldular. Kadınlarımızın kıymetini başta Cumhurbaşkanımız ve genel başkanımız olmak üzere çok iyi biliyoruz.Değerli hanım kardeşlerim, biz biliyoruz ki sizler bizlerden daha çok çalışıyor daha çok emek veriyorsunuz. Bu yüzden sizlere ayrı ayrı teşekkürü bir borç biliyorum.Şubat ayının 17'sinde Cumartesi günü saat 12'de Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda 6. Olağan il kongremizi gerçekleştireceğiz. Sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız. Tıpkı diğer il ve ilçelerimizdeki gibi kongrelerimizde demokrasi şenliği yaşanıyor. Kongre ile birlikte AK Parti Hocalar Kadın Kolları Başkanı olan Gülseren Türk ve yönetim kurulu üyeleriyle, Dinar İlçe Kadın Kolları olağan kongresinde görevi devralan Güllale Çağlı'yı tebrik ediyorum.”Yurdunuseven, AK Parti’ye hizmet etmiş olan bütün kadınlara teşekkür ettiğini, bundan sonra da birlik ve beraberlik içerisinde siyasi çalışmaların devam edeceğini ifade etti.

“İlçelerimizi AK belediyecilikle tanıştırmanın vakti geldi”

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk de kongrelerde birer konuşma yaptı. Ertürk, “İnşallah yeni dönemde yeni ekiplerimizle birlikte daha güzel çalışmalara, daha güzel günlere şahit olacağımıza inanıyorum. Bu sene yapacağımız çalışmalar ve hazırlıkların meyvelerini inşallah 2019 yılı seçimlerinde alacağız. İlçelerimizi artık AK Belediyecilikle tanıştırma zaman geldi. Ekip olarak birlikte kapı kapı dolaşıp belediyelerimizi AK belediyecilikle buluşturacağız” diye konuştu. 

“AK Parti dünya siyasetine adını altın harflerle yazdırdı”

Milletvekili Hatice Dudu Özkal da, kongrelerin çok önemli olduğunu, çünkü bunun bir kan değişimi olarak nitelendirdiğini belirtti. Özkal, “Kongreler teşkilatlarımızda bir bayrak değişimidir ancak bayrağı telsim eden o yarışa devam eder” dedi. Son olarak konuşan AK Parti Milletvekili Ali Özkaya ise, siyasi partilerin en önemli süreçlerinin kongreler olduğunun altını çizerek şunları söyledi: “Yan kademelerde bile aynı ana kademelerde olduğu gibi büyük bir coşkuyla kongreler yapılıyor. Ak Parti millete hizmet eden dünya siyasetinde adını altın harflerle yazdırmış bir partidir.”

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Okunanlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign