Halk Kütüphanesinden Kitap Okumaya Teşvik İçin Okuma Panosu | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Halk Kütüphanesinden Kitap Okumaya Teşvik İçin Okuma Panosu

Sandıklı ilçe Halk Kütüphanesi çalışanları yeni eğitim öğretim yılına yeni kitaplar ile hazırlanırken okumayı teşvik etmek içinde okuma panosu yaptı. Halk Kütüphanesinden Kitap Okumaya Teşvik İçin Okuma Panosu
Bu haber 245 kere okunmuş. 14 Eylül 2018 Cuma - 14:13


Kültür Bakanlığı tarafından yeni eğitim öğretim yılı öncesi Sandıklı Halk Kütüphanesine Bin tane yeni okuma kitabı bağışlandı. Kütüphanede bulunan mevcut kitapla birlikte kitap sayısının 20 bine civarına ulaştığı belirtildi. 

İlçe Halk Kütüphanesini kullanan öğrencilerin dikkatini çekmek amacıyla halk kütüphanesi çalışanları tarafından okuma panosu oluşturuldu. 

Pano üzerine Yaşasın okullar açıldı!,Yeni yıl, yeni başlangıçlar, yeni kitaplar’ yazan kütüphane çalışanları çocukların kitap okumaya teşvikinde bu tür destekleyici etkinliklerin önemli olduğunu vurguladılar.Kütüphaneye ödünç metaryal almak için gelenlerin dikkatini çeken pano ile okuma alışkanlığının artırılmaya çalışıldığını belirtenkk ütüphane çalışanlarından Mevlüt Tunç, “Kütüphanemiz yeni eğitim öğretim yılı öncesi yeni kitapları ile okuma kaynaklarını zenginleştirdi. Bunun için tüm öğrencilerimizi, velilerimizi ve vatandaşlarımızı kütüphaneye bekliyoruz. Etkinlik şeklinde oluşturulan panonun da amacı öğrencilerimiz daha fazla kitap okumaya teşvik etmektir. Bol kitap okunan bir eğitim öğretim yılı diliyoruz” dedi.

Haber: Hüseyin ÜNLÜSOY

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Okunanlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign