“Geleneksel Türk Okçuluğu” Kursu | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

“Geleneksel Türk Okçuluğu” Kursu

Sandıklı İlçemizde ata sporu olan “Geleneksel Türk Okçuluğu” kursunu yaşatmak adına ok atışı kursu düzenlendi. “Geleneksel Türk Okçuluğu” Kursu
Bu haber 72 kere okunmuş. 09 Ekim 2019 Çarşamba - 09:08


Sandıklı Bedesten çarsısında Mevlüt Kızak tarafından verilen kurslara yoğun ilgi gösteriliyor.

Hobi olarak başladığı “Geleneksel Türk Okçuluğu” ve “Atlı Okçuluk” kursunu tamamlayarak belge alan Kızak, Sandıklı’da isteyen herkese okçuluk kursu vermeye başladı.

Okçuluk ile herkesi tanıştırmak istediklerini ifade eden Kızak, “Sandıklı’da herkesin eline bir kez de olsa yaylı oku alması ve atmasını amaçlıyoruz. Atasporumuz. Ecdat mirasımız. Biz burda çocuklarımızın fiziksel, zihinsel, kişisel gelişimlerine destek olmak ve çocuklarımızı atasporumuza teşvik etmek için buradayız. Hafta içi akşamları burada kurs veriyoruz. Gelmek isteyen herkesi bekleriz. Önemli olan kendi kültürümüzü yaşamamız ve yaşatmamız” dedi.

Kursa katılan 20 kursiyere “Geleneksel Türk Okçuluğu” konusunda ilk derste okçuluk tarihinin anlatıldığını belirten Kızak, “Kurslarımızın ilk dersinde okçuluk tarihi hakkında bilgiler veriyoruz. Daha sonra yay ve ok tutuşu ilerleyen zamanlarda da hedef çalışmaları yaparak çocuklarımızı hazırlıyoruz” dedi.

>> Hüseyin ÜNLÜSOY

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign