Geleceğin Sınıf Öğretmenleri Frig Vadisi’ni Öğrendi | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Geleceğin Sınıf Öğretmenleri Frig Vadisi’ni Öğrendi

Afyon Kocatepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğrencileri Frig Vadisi’ni gezdi. Geleceğin Sınıf Öğretmenleri Frig Vadisi’ni Öğrendi
Bu haber 157 kere okunmuş. 07 Kasım 2018 Çarşamba - 10:15


Öğretmen adayı sınıf öğretmenliği öğrencilerine yönelik Prof. Dr. Hakkı Yazıcı,  Dr. Öğretim Üyesi M. Kürşat Koca ve Arş. Gör. Evren Ekiz gözetiminde Frig Vadisi’ni kapsayan teknik gezi düzenlendi. UNESCO Dünya Miras Geçici Listesinde yer alan ve daimi listeye dâhil olması yolunda çalışmalar yapılan Frig Vadisi’ndeki kültürel miras unsurlarını ilgiyle inceleyen sınıf öğretmenliği öğrencileri; Ayazini Köyü’nde bulunan Oyma Kilise, Metropolis Antik Kenti,Avdalaz Kalesi ve kaya mezarlarını ziyaret etti. 

Teknik geziye Döğer Beldesi’yle devam eden eğitim fakültesi öğrencileri, Emre Gölü ve çevresi ile birlikte Döğer Kervansarayı’nı da görme fırsatı buldu. Bölgenin tarihi ve coğrafi yapısı hakkında öğretim üyelerinin bilgi verdiği öğrenciler, kaya oluşumları ve volkanik yapının zaman içinde oluşturduğu şekilleri yakından görme fırsatı buldu. Türkiye’nin ÜNESCO Dünya Miras Listesindeki yeri ve öneminin anlatıldığı gezide, öğrencilere kültürel miras unsurlarının sürdürülebilir olarak kullanımı ve korunmasının önemi anlatıldı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign