Gazeteci Adaylarına Müjde! | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Gazeteci Adaylarına Müjde!

Yeni Nesil Gazetecilik kursuna iştirak için süre 4 Mart Pazartesi günü sabah saat: 09.00’a kadar uzatıldı. Gazeteci Adaylarına Müjde!
Bu haber 184 kere okunmuş. 04 Mart 2019 Pazartesi - 10:18


 

Basın İlan Kurumunun yazılı basın sektörünün ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücünün karşılanmasına yönelik Zafer Kalkınma Ajansı ve Afyonkarahisar Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) işbirliği ile Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim ve İstihdam Programı için 24 Şubat 2019’da başlayan müracaatlar, 4 Mart 2019 Pazartesi günü sabah saat:09.00’a kadar uzatıldı.

Basın İlan Kurumu (BİK) Afyonkarahisar Şube Müdürlüğü, Zafer Kalkınma Ajansı ve Afyonkarahisar Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) işbirliği ile hazırlanan eğitim programı 11-29 Mart 2019 tarihlerinde Afyonkarahisar Valiliği KonferansSalonunda gerçekleşecek.

En az lise mezunu ve üniversitelerin İletişim, Hukuk, İİBF, Sağlık, Sosyal Bilimler Fakülteleri ve bu bölümlerle ilgili ön lisans mezunu olan veya mezuniyetine engel durumu bulunmayanların katılabileceği programın başvuruları, 24 Şubat 2019’da başlamıştı. Çorum’dan, İstanbul’dan, Van’dan başvuruların bulunduğunu bildiren BİK Şube Müdürü Selami Çalışkan, Afyonkarahisar’da ikamet eden gazeteci adaylarının iştirak etmesi için başvuru tarihini 4 Mart 2019 Pazartesi günü sabah saat: 09.00’a kadar uzattıklarını söyledi.

Kursa iştirak edecek gazeteci adayları kurumun www.yeninesilgazetecilik.comadresi üzerindenyapabiliyorlar.

İŞKUR’un İşbaşı Eğitim Programı kapsamında, eğitimlerini bitiren katılımcılara Afyonkarahisar’da yer alan gazetelerde, televizyonlarda ve sivil toplum kuruluşlarında işbaşı yapma imkânı sağlanacak.

Başvuruda bulunan adaylar, 5 Mart 2019 tarihinde BİK Afyonkarahisar Şube Müdürlüğünde mülakata alınacak. Veri haberciliği, istihbarat haberciliği, kültür-sanat haberciliği, televizyon haberciliği, politika haberciliği, dijital habercilik, röportaj teknikleri vb. başlıklardan oluşan dersler, Afyonkocatepe  Üniversitesi’ninalanında uzman akademisyenleri ve sektörün tecrübeli gazetecileri tarafından verilecek.

Gazeteci adaylarının başvuruda bulunurken paylaşması gereken belgeler;

Diploma fotokopisi

T.C. Kimlik fotokopisi

SGK hizmet döküm belgesi

İkametgah belgesi

Özgeçmiş (cv)

İlgili şartları taşıyan bütün gazeteci adaylarına açık olan programın ilan ve başvuru takvimi ise şöyle:

Son başvuru tarihi: 04.03.2019 Saat:09.00

Mülakat tarihi: 05.03.2019, BİK Afyonkarahisar Şube Müdürlüğü

Mülakat sonuçları:  08.03.2019

Eğitim tarihleri: 11.03.2019 – 29.03.2019 tarihlerinde, 09:30 -16:50 saatleri arasında.

Afyon İŞKUR

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Okunanlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign