Fransa’dan Türkiye’ye Askerlik Yapmak İçin Geldi | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Fransa’dan Türkiye’ye Askerlik Yapmak İçin Geldi

Fransa’da doğup büyüyen ve İlçemizde gurbetçi Mehmet ve Hülya Karakuş çiftinin en küçük çocukları olan Emre Karakuş (19) Askerlik yapmak için memleketi Afyonkarahisar’a geldi. Fransa’dan Türkiye’ye Askerlik Yapmak İçin Geldi
Bu haber 300 kere okunmuş. 01 Şubat 2018 Perşembe - 10:03


Sandıklı Belediye Düğün Sarayınında oğlunu askere gönderecek olan gurbetçi baba adeta düğün yapar gibi asker eylencesi düzenledi.  98/1 hazır askerlerin katıldığı geceye çok sayıda vatandaş ve askere giden hazır askerlerin aileleri katıldı. 

Askerliğini bedelili yapan Cumali ve Mikail Karakuş kardeşlerin en küçüğü olan Emre Karakuş bedelli askerlik yapmamak ve komando olmak için Türkiye’ye geldiğini belirtti.

Sandıklı Askerlik Şubesine askere gitmek için ve Jandarma Komando olmak için başvuru yaptığını belirten Emre Karakuş, bu başvurusunun gerçekleşmesinin sevincini yaşıyor.

98/1 tertipler ile askerlik görevini yerine getirecek olan Karakuş’un Manisa İli Kırkağaç ilçesinde vatani görevini yapmak için sabırsızlık ve mutluluk duyduğunu ifade ederek; “ Askerleri çok severdim. Asker olmak isterdim. Babamda şans verdi. ‘git oğlum’ dedi. Annem istemiyordu. Bende zorladım geldim. Vatanımı korumaya geldim ben buraya. Her şey para değil. Asker eğlencesi de süper. Çok farklı. Manisa Kırkağaç’a Jandarma komando olarak gidiyorum. Afrin’e de komutanlar ‘gel’ derse hemen giderim” dedi.

 “OĞULLARIMI VATAN SEVGİSİYLE BÜYÜTTÜM”

Oğlunu her zaman vatan sevgisi ile büyüttüğünü ifade eden 53 yaşındaki baba Mehmet Karakuş, çocuklarını her yıl düzenli olarak Türkiye’ye gönderdiğini belirtti.

“Kendim gitmesem de onları mutlaka Türkiye’ye gönderim” diyen baba Karakuş; “ 30 senedir Fransa’da yaşıyoruz. Oğlum Fransa doğumludur. Fransa vatandaşıdır. İki tane de abisi var. Ağabeyleri askerliği paralı yaptı. En ufak kardeşleri Emre ‘ben burada yapacağım, ben bara vermeyeceğim’ dedi. Kendisi geldi ve bu sene müracaatta bulundu. Dilekleri kabul oldu inşallah Allah bütün askerlerimizi korur” dedi.  

‘BÜTÜN ANNELER ÇOCUKLARINI ASKERE GÖNDERSİN’

Anne Hülya Karakuş(48), “Çok üzülmüştüm. Sonra çok sevindim. Gurur duydum. 3 oğlumdan birini askere gönderiyorum. İnşallah Allah burnunu kanatmadan götürür-getirir. Bütün anneler çocuklarını askere göndersinler” dedi. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Okunanlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign