F Klavye Yarışmasında Sandıklı Damgası | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

F Klavye Yarışmasında Sandıklı Damgası

Sandıklı İlçesi Cumhuriyet Ortaokulunun 2019 yılı İhsan Yener F Klavye 0-12 Yaş gurubu Çoklu dil kategorisinde Türkiye derecesi yapan öğrencileri Nisa Maya Tunçoğlu,Bağdagül Özkan ve Rümeysa Özen Altın ile ödüllendirildi. F Klavye Yarışmasında Sandıklı Damgası
Bu haber 197 kere okunmuş. 11 Mart 2019 Pazartesi - 10:26


Bu yıl 14’üncüsü düzenlenen Türkiye İhsan Yener Klavye Şampiyonası, 53 il ve KKTC olmak üzere 175 okuldan toplam 787 öğrencinin katılımıyla gerçekleşti. Yarışmanın 0-12 Yaş gurubu Çoklu dil kategorisinde Sandıklı Cumhuriyet Ortaokulu öğrencilerinden  Nisan Maya Tunçoğlu Türkiye 1’incisi, Bağdagül Özkan Türkiye 2’incisi ve Rümeysa Özen ise Türkiye 3’üncüsü oldu. Cumhuriyet Ortaokulunda düzenlenen program ile dereceye giren öğrencilere Kaymakam Eflatun Can Tortop, çeyrek altın hediye etti. Kaymakam Eflatun Can Tortop başkanlığında düzenlenen programa İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Karaosman,İlçe Emniyet Müdürü Hanifi Savur,öğretmen, öğrenci ve dereceye giren öğrencilerin velileri katıldı. Dereceye giren öğrenciler 13 ve 19 Temmuz tarihleri arasında İtalya’da düzenlenecek Dünya şampiyonasın da Türkiye’yi temsil edecekler.

Türkiye 1’incisi olan Nisan Maya Tunçoğlu,”Bize öğretmenimiz öğretti. Bu yarışmaya girmemizi de öğretmenimiz teşvik etti. Bizim aklımızda öyle bir şey yoktu. Birinci olmasam da ikinci olabilirdim. Çünkü Badegül ile ikimiz aynı yazıyoruz.”dedi.

Türkiye 2’incisi olan Bağdagül Özkan, “Öğretmenimiz Sosyal Bir faaliyet olarak kurs açtı. Bizde buna katılım sağladık. Klavye kullanımında belirli bir hıza ulaştıktan sonra yarışmalarımız başladı. Sonara da bu yarışmalarda başarı geldi. Başarı sağlayınca çok mutlu olduk” diye konuştu.

Klavye eğitmeni Sınıf Öğretmeni Hasan Erdoğan, “Sandıklı’da ki öğrenci gurupları olarak üç yıldır bu yarışmalara katılıyoruz. 2019 İhsan Yener Türkiye şampiyonasında üç kızımız derece yaptı. Hem hızlı yazım alanında hem de çoklu dillerde yaklaşık 18 tane dili konuşmamasına rağmen hızlı, etkili ve hatasız bir şekilde yazarak Dünya sıralamasında ciddi yerler elde etmişlerdir. Geçen yıl Almanya’da yapılan Dünya Şampiyonası yarışmalarında Dünya üçüncülüğünü kazandık. Bu temmuzun 13 ile 19’u arasında İtalya’da bir Dünya şampiyonası düzenlenecek. 36 Ülke katılımı ile yapılacak. Her ülke kendi mili klavyesi ile yarışacak. Bu f Klavyeyi ülkemize kazandıran İhsan Yener hocamızda Afyonlu’dur. Onun için bizim buna daha çok sahip olmamız gerek”diye konuştu.

Dereceye giren öğrencileri altın ile ödüllendiren Kaymakam Eflatun Can Tortop, “Öğrencilerimiz F klavyede başarılı oldular. 1,2 ve 3’üncülük derecelerini ilçemize kazandırdılar. Kendilerini tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum. Bu konuda varsa eksikliklerini başlarında ki öğretmenleri gayet başarılı giderecekler.”dedi

>>> Ahmet DAĞLI

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Okunanlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign