F Klavye Türkiye şampiyonu, öğretmen olan annesine klavye eğitimi veriyor | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

F Klavye Türkiye şampiyonu, öğretmen olan annesine klavye eğitimi veriyor

İlçemizde yaşayan 6. Sınıf öğrencisi Nisan Maya Tunçoğlu, F klavyede şampiyonalarında birçok başarıya imza attı. F Klavye Türkiye şampiyonu, öğretmen olan annesine klavye eğitimi veriyor
Bu haber 44 kere okunmuş. 10 Mart 2020 Salı - 14:19


  Uluslararası Bilgi İşlem ve İletişim Federasyonu Türk Grubu Başkanlığı (INTERSTENO) tarafından F klavyenin mücidi İhsan Yener anısına düzenlenen yarışmada 0-12 yaş küçükler kategorisi Türkiye Şampiyonu Nisan Maya Tunçoğlu, F klavye öğrenmek için Sandıklı Halk Eğitim Merkezi Kursu’na yazılan annesine F klavye eğitimi veriyor. 

   1 Şubat-1 Mart 2020 tarihlerinde düzenlenen “Anadil” ve “Çok Dilli (16 dil)” kategorilerinde Türkiye Şampiyonu olan Sandıklı Cumhuriyet Ortaokulu 6. Sınıf öğrencisi Nisan Maya Tunçoğlu, 2019 yılında da Türkiye ve Dünya Şampiyonalarında kendi kategorisinde birincilik elde etti.

F klavyede birçok başarıya imza atan Tunçoğlu, İngilizce öğretmeni olan annesine F klavye eğitimi vermeye başladı.

-‘Kızım benim öğretmenim oldu’

   Kızının başarılarından etkilenerek F klavye öğrenmeye karar verdiğini belirten Sandıklı Yunus Emre Anadolu Lisesi ilgilizce öğretmeni Selver Öztürk,  yaptığı açıklamada, “Kızımın Türkiye ve Dünya şampiyonluklarındaki başarılarından sonra bende F klavye öğrenmeye karar verdim ve Halk Eğitim Kursu’na katıldım. Kızım da kurslara benimle birlikte  gelerek bana yardımcı oluyor, öğretmenlik yapıyor. Aslında ben onun öğretmeniyim ama F klavyede kızımın öğrencisi oldum. Eğitim her zaman devam ediyor. Çok mutluyuz bu şekilde bir kursta birlikte yer aldığımız için” dedi.

   Klavye öğrenmeye 2. Sınıfta başladığını belirten Nisan Maya Tunçoğlu, F klavyede birçok başarı elde ettiğini belirtti. 

   Öğretmeni tarafından açılan F klavye kursuna katıldığını aktaran Tunçoğlu, “Öğretmenimiz bizim için kurs açtı. Kurslarda çalışarak yeteneğimizi fark ettik ve şampiyonalara girdik. Bu yıl Türkiye İhsan Yener şampiyonasında anadil ve çoklu dilde birinci oldum. 2019 yılında Türkiye ve Dünya şampiyonalarında birinci oldum. İtalya’da yapılan yarışmalarda kendimden 5 yaş büyükler ile yarışarak 5. Oldum. Annem de benim yaptığım derecelerden etkilenerek F klavye öğrenmeye karar verdi. Halk Eğitim kursunda Anneme eşlik ediyor ve ona yardımcı oluyorum. Güzel gidiyor. Beraber yazıyoruz yazmayı öğretiyorum. Daha çok çalışması lazım çalışırsa yapabilir. Aslında annem benim öğretmenimdi ben şimdi onun öğretmini oldum” dedi.

-‘Başlamak başarmanın başıdır”

   Başlamanın başarmanın başı, olduğunu belirten Sandıklı Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Kök, Nisan Maya Tunçoğlu’nun kursta güzel bir örnek olduğunu belirtti. 

   Kök, “Ben kızımızı canı gönülden tebrik ediyorum. Kızımız başarılarını artırarak devam ettiriyor. Burada da annesine yardımcı olarak F klavye öğretiyor. Kursiyerler içinde güzel bir örnek oldu” dedi. 

   Nisan Maya Tunçoğlu’na hediye takdim eden, Kök, başarılarının devamını diledi. 

   2020 Yılı Dünya İnternet Klavye Şampiyonası kayıtlarında  16 Mart-13 Nisan 2020 tarihlerinde, yarışlar ise 14 Nisan-11 Mayıs 2020 tarihlerinde gerçekleştirileceği öğrenildi. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign