Ev Hanımları KOSGEB Desteği İle Kendi İşlerinin Patronu Oldu | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Ev Hanımları KOSGEB Desteği İle Kendi İşlerinin Patronu Oldu

İlçemizde KOSGEB Girişimcilik kurslarına katılan ve sertifikalarını alan ev hanımları kendi işlerinin patronu oldular. Ev Hanımları KOSGEB Desteği İle Kendi İşlerinin Patronu Oldu
Bu haber 246 kere okunmuş. 03 Aralık 2018 Pazartesi - 14:01


Sandıklı Bedesten Çarşısında iş yeri kiralayan ve hibe desteğinde bulunan 10 girişimci ev hanımı verilen 50 bin Liraya yakın destekler ile kendi iş yerlerini açtılar. 

Çarşı içerisinde ev tekstili, çeyiz, giyim, bebek giyimi, züccaciye, konfeksiyon gibi ürünler üzerine iş yeri açan 10 ev hanımı kendi işyerinin patronu olmanın mutluluğunu yaşarken KOSEB’de teşekkür ettiler. 

Evine ek gelir sağlamaktan ve kendi işinin patronu olmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden girişimci kadınlardan Raziye Arık; “Önceden ev hanımı idim. Bebek giyimi üzerine KOSGEB desteği ile kendi işimin patronu oldum. Allah razı olsun Devletimizden ve KOSGEB’den” dedi. 

Daha önceden iş hayatının olduğunu ancak ev hanımı olarak hayatını sürdürdüğünü ifade eden bir diğer iş yeri sahibi Emine Mezgil ise, “KOSGEB sayesinde böyle bir iş yeri açtık. Tekstil ve konfeksiyon üzerine. Ufak ufak başladık ve gayet güzel. İş yeri açanlar bayan ağırlıklı ve KOSGEB desteği ile açtı” dedi. 

“Devletimizin verdiği destekle kolayca iş yerimi açtım” 

Üniversiteyi bitirdikten sonra KOSGEB sayesinde iş hayatına atıldığını belirten genç girişimci desteklerinden yararlanan Elif Çetinkaya; “Okulumu bitirdikten sonra iş yeri açmak istedim. Devletimizin verdiği destekler sayesinde kolay bir şekilde iş yerimi açtım. Belediyemizin yaptığı Bedesten Çarşısında da kiraların uygun olması nedeniyle de bu hizmetten yararlanıyoruz” dedi. 

“Evde oturan ev hanımlarına iş imkanı sağlandı” 

Bir diğer ev hanımı Gülçağ Ulusoy, Bedesten’de çeyiz ürünleri dükkanı sahibi olduğunu ve kiraların bayanlar için çok uygun olduğunu belirtti. 

Evde oturan ev hanımlarına güzel bir iş imkanı ve kendi ayakları üzerinde durma imkanı sağlandığını belirten Ulusoy; “Bu dükkanları biz belediyenin açmış olduğu ihale ile kiraladık. KOSGEB kurslarına katıldık ve oradan aldığımız belgeler ile iş yerimizi açmamıza KOSGEB’de çok büyük destek sağladık. Kiraların uygun olması ve KOSGEB’in desteği ikisi bir arada olunca, burada çok faal ve güzel işler yapılmaya başlandı. Herkes kendi emeğini ve kendi becerisi ile bir şeyler yapmaya başladı. Ev hanımlarına güzel bir ek gelir sağlandı. Burada genelde bayanların olmasının bir avantajı da şu, bilindiği gibi alış-verişleri genelde bayanlar yapıyor. Bayanlar burada rahatlıkla gezebiliyor ve istedikleri gibi alış-verişlerini çok rahatlık ile yapabiliyor” dedi. 

>>> Hüseyin ÜNLÜSOY

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Okunanlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign