Eski Otomobillerin Maketlerini Biriktiriyor | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Eski Otomobillerin Maketlerini Biriktiriyor

İlçemizde oturan Yunus Kunt(53), 6 yaşından bu yana eski maket otomobil biriktiriyor. Kunt’un maket otomobil koleksiyonunda Atatürk’ün, İsmet İnönü,Adnan Menderes’in kullandığı ve eski sinema sanatçılarının filmlerde kullandıkları otomobil maketlerinde bulunuyor. Eski Otomobillerin Maketlerini Biriktiriyor
Bu haber 330 kere okunmuş. 25 Ocak 2018 Perşembe - 14:04


Evli ve iki çocuk babası Yunus Kunt(53),1971 yılında 6 yaşında iken babası Tahir Kunt’un aldığı 1962 model minibüsten etkilenerek maket otomobil biriktirmeye başladı. Yıllarca gittiği illerde gördüğü yerlerde otomobillerin orijinal maketlerini alarak biriktirdi. Yüzü gecen koleksiyonunda bulunan otomobil maketlerinin bir kısmını torunu Tahir alınca koleksiyonun sayısı 65’e düştü. Kunt’un koleksiyonunda Atatürk’ün, İsmet İnönü’nün ve Adnan Mendresin makam otomobillerinin yanı sıra Sinema sanatçıları Ayhan Işık gibi sanatçıların sinemalarda kullandığı otomobillerin maketleri yer alıyor. 

Yunus Kunt, “1971’de babamın Almanya’dan aldığı minibüsten etkilendim. O zamandan sonra her gittiğim yerden, her gittiğim illerden bu araba maketlerini buldum geldim. Yüzden fazla maket arabam vardı. Torunum bir Tahir bir  kısmını koleksiyondan alarak bozdu. Şuan 65 tane kaldı. Anıtkabire gittim. Atatürk’ün bindiği arabayı gördüm onu aldım geldim. İnönü ve Adnan Mendresi’in bindiği arabanın maketini aldım. Daha da maket araba almaya devam edeceğim” dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign