Engelli Öğrenciler Atletizmde Derece ile Döndü | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Engelli Öğrenciler Atletizmde Derece ile Döndü

İlçemizde eğitim ve öğretim veren Özçınar Eğitim Uygulama Merkezi’nin engelli öğrencileri Antalya’da düzenlenen Atletizm yarışmasında 3 altın bir gümüş madalya aldı. Engelli Öğrenciler Atletizmde Derece ile Döndü
Bu haber 233 kere okunmuş. 13 Kasım 2017 Pazartesi - 09:12


Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu tarafından Antalya’da 4 ve 6 Kasım tarihlerinde atletizm yarışması düzenlendi. Özçınar Eğitim Uygulama Merkezi’nin Spor Kulübü öğrencilerinden  Nurcan ve Fatime Tokgöz kardeşler katıldıkları 100 metre ve 200 metre koşuda dereceye girerek 3 altın ve 1 gümüş madalya aldılar. Ayrıca yarışmada Gençler kategorisinde yarışan Nurcan Tokgöz ve Yıldızlar kategorisinde yarışan Fatime Tokgöz bölge birincisi oldular.

  Özçınar Eğitim Uygulama Merkezi  Müdürü İbrahim Altıntaş, “Sandıklı Özçınar Özel eğitim uygulanma merkezi olarak çalışmalarımız meyve vermeye başladı. Okulumuz olarak sosyal faaliyetler alanında da söz sahibi olmaya başladık. Okulumuz bünyesinde kurduğumuz sandıklı Özçınar özel sporcular spor kulübünü kurduk ve çalışmalarımıza başladık. Türkiye özel sporcular spor federasyonunun düzenlemiş olduğu atletizm yarışmaları 04-06/kasım 2017 tarihlerinde antalya'da gerçekleştirildi. Kulübümüz olarak öğrencilerimizden Nurcan Toköz ve Fatime Tokgöz atletizm yarışmalarına yarışmacı olarak, öğretmenleri Merve Yüzyıl ise antrenör olarak katıldılar. Atletizm yarışmalarında öğrencilerimiz 100 metre ve 200 metre koşuya katılarak, toplamda 3 altın 1 gümüş madalya olmak üzere bölge birincisi olarak göğsümüzü kabarttılar. Öğrencilerimizin başarılarından dolayı onları, öğretmenlerini, ailelerini tebrik eder, başarılarının daim olmasını temenni ederiz. Bundan sonraki yarışmalarda da aynı başarıların gelmesini ümit ediyoruz” diye konuştu.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Okunanlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign