Emekli astsubaylar İlçemizde toplandı | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Emekli astsubaylar İlçemizde toplandı

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD), Temsilciler Kurulu toplantısı Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesi Hüdai Kaplıcalarında bulunan termal bir otelde gerçekleştirildi. Emekli astsubaylar İlçemizde toplandı
Bu haber 219 kere okunmuş. 27 Aralık 2018 Perşembe - 10:11


 

Sandıklı Hüdai Kaplıcalarında bulunan Termal bir otelin toplantı salonunda bu yıl 2.’si yapılan Temsilciler Kurulu toplantısına Ülke çapında TEMAD derneğinin 98 şube ve yönetimimlerinin katılımı ile yapıldı.

                Toplantıda şubelerin daha etkin hale getirilmesi, aktif üye sayısının artırılması, kadın kollarının ve şehit-gazi komisyonlarının kurulması, özlük haklarının elde edilmesi, ekonomik sorunlar, sosyal ve huluki problemlerin çözümü gibi konuların görüşüldüğünü belirten TEMAD Genel Başkanı Hamza Dünger, toplantının oldukça verimli geçtiğine inandıklarını belirtti.

                Amaçlarının birlik ve beraberliği daha da güzlü bir şekilde temsil edilmesini sağlamak olduğunu belirten TEMAD Genel Başkanı Dünger şunları söyledi:

“Türkiye Emekli Astsubaylar Derneğinin geleceğini belirlemek için her yıl en az iki defa olmak üzere temsilciler kurulumuzu belirli dönemde topluyoruz. Toplantıda belirlenen gündem maddeleri görüşülüp, değerlendirmeye aldıktan sonra Türkiye Emekli Astsubaylar Derneğinin genel merkezinde kararlar alınır. Özellikle Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Türkiye genelinde 98 şubesinde Türk Milletine hizmet eden bir sivil toplum kuruluşudur. Türkiye Emekli Astsubaylar Derneğinin en büyük özeliği Türk Silahlı Kuvvetlerinin içinden emekli olmuş meslektaşlarımızın bir arada ve bir çatı altında toplanmış bir dernektir. Özelikle Türkiye genelindeki şehit ailelerinin ve gazilerimizin dertlerini ve sorunlarını dinlemeyi onlara yardımcı olmayı, onlara sahip çıkmayı ilke edinmiş. Türk Silahlı Kuvvetleri ile ilgili yeri ve zamanı geldiğinde kamuoyunda ihtiyaç duyulduğu alanda onların her zaman yanında yer alan sivil toplum kuruluşudur. Bu seneki yapmış olduğumuz çalışmalar şuan Türkiye genelindeki 98 şubelerimizden, şube başkanı ve gönüllü üyelerin katılımları ile gerçekleşmektedir”dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Okunanlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign