Doğa Koleji Müdürü Dikbaş’tan BİK Müdürü Çalışkan’a Nezaket Ziyareti | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Doğa Koleji Müdürü Dikbaş’tan BİK Müdürü Çalışkan’a Nezaket Ziyareti

Doğa Koleji Müdürü Deniz Dikbaş, Basın İlan Kurumu Afyonkarahisar Şube Müdürü Selami Çalışkan’a nezaket ziyaretinde bulundu. Eğitim ve öğretimin çok önemli olduğunu bildiren Selami Çalışkan Doğa Koleji Müdürü Deniz Dikbaş’a çok önemli bir iş yaptıklarını söyledi. Doğa Koleji Müdürü Dikbaş’tan BİK Müdürü Çalışkan’a Nezaket Ziyareti
Bu haber 215 kere okunmuş. 03 Aralık 2018 Pazartesi - 12:58


DİKBAŞ: GELECEĞİN KAŞİFLERİNİ YETİŞTİRMEK İSTİYORUZ

Doğa Koleji ve yapılan eğitim konusunda Basın İlan Kurumu Afyonkarahisar Şube Müdürü  Selami Çalışkan’a bilgi veren ve ihtisasının Coğrafya öğretmenliği  olduğunu bildiren Müdür Deniz Dikbaş; “Ülkesini ve milletini seven, geleceğin kaşiflerini yetiştirmek istiyoruz” dedi. 

Kodlama ve yazılım konusunda TÜBİTAK’ın proje çalışmalarına  iştirak ettiklerini bildiren  Müdür Dikbaş, BİK Şube Müdürü Çalışkan’dan Afyonkarahisar yerel basını hakkında bilgi aldı.

ÇALIŞKAN’DAN DİKBAŞ’A KİTAP

Doğa Koleji Basın ve Medya Tanıtım Danışmanı Öznur Kırman ve Halkla İlişkiler görevlisi Senem Adıbelli’nin de iştirak ettiği ziyaret esnasında BİK Şube Müdürü Çalışkan, Doğa Koleji Müdürü Dikbaş’a kurumun prestij kitaplarından Osmanlılar döneminde Türk  yazılı basınında ilk reklam yıllığı olan “Salık Veren Muhibban”ı hediye etti. 

BANA BİR HARF ÖĞRETENİN KIRK YIL KÖSE OLURUM

Eğitim ve öğretimin  çok önemli olduğunu bildiren BİK Şube Müdürü  Çalışkan, bunu vurgulamak için  İslam tarihinden iki örnek verdi. Hz. Ali Efendimizin “Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum” vecizesini  hatırlatan Çalışkan, yine bir savaşta esir alınan düşman askerlerine hitap eden Peygamber Efendimizin: “Kim benim okuma yazma bilmeyen bir  arkadaşıma okur –yazarlık öğretirse o serbest  bırakılacak” buyurduğunu ve gerçekten Müslümanları öldürmeye çalışırken esir düştükten sonra Müslümanlara okur yazarlık öğretenlerin serbest bırakıldıklarını nakletti.  

Doğa Koleji  Müdürü Dikbaş,  BİK Müdürü Çalışkan’ı 4 Aralık Salı günü  yapacakları engelliler etkinliğine davet etti. Çalışkan, “İnşallah geleceğim” dedi. Doğa Koleji yöneticilerinin BİK Müdürü Çalışkan’ı ziyareti hatıra fotoğrafı ile sona erdi. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Okunanlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign