Dişlerde Flor Vernik Uygulamasının Önemi Anlatıldı | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Dişlerde Flor Vernik Uygulamasının Önemi Anlatıldı

Sandıklı İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından okul öncesi ve ilkokul çocuklarında flor vernik uygulamasının önemi anlatıldı. Dişlerde Flor Vernik Uygulamasının Önemi Anlatıldı
Bu haber 54 kere okunmuş. 29 Ekim 2019 Salı - 14:54


Sandıklı Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda gerçekleştirilen ve İlçede bulunan Okul müdürleri ve müdür Yardımcılarının katıldığı programda İlçe Sağlık Müdürlüğü hekimi Dr. Ahmet Şengün tarafından okullarda uygulamaya başlanılacak olan flor vernik uygulaması hakkında bilgiler verildi.

Flor vernik uygulamasının ilkokul çağındaki çoçuklar için önemine değilenen Dr. Ahmet Şengün, “ Ağız diş sağlığı yaşamsal fonksiyonların korunması ve yaşam kalitesinin devamı açısından büyük önem taşımaktadır. Yeryüzünde yaygın olarak bulunan bir mineral olan flor bazı su kaynaklarında ve gıdalarda da bulunmaktadır. Bu mineral, dişte kaliteli bir mine oluşumuna katkıda bulunurken, bu tabaka çözünürlüğü azaltmakta ve zararlı asitleri durdurmaktadır. Okullarda uygulayacağımız flor vernikteki amaç, öğretmen ve öğrencinin dikkatini diş sağlığına çekebilmek, diş yapısını kuvvetlendirmek, çürüğe karşı direncin kazanılmasını sağlamak, çocuklara diş fırçalama alışkanlığını kazandırarak, diş minesini güçlendirip mevcut çürüklerin çürüme hızını azaltabilmektir. Yapılan eğitimlerde ağız ve diş sağlığının önemi ve bu konuda doğru tutum ve davranışın oluşturulması hedeflenmektedir” diye konuştu.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Okunanlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign