Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Afyonkarahisar’da | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Afyonkarahisar’da

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere ilimize gelen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı Askeri Havaalanında Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Vali Mustafa Tutulmaz ve il protokolü tarafından karşılandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Afyonkarahisar’da
Bu haber 312 kere okunmuş. 19 Şubat 2018 Pazartesi - 10:07


Karşılama töreninin ardından Atatürk Bulvarında toplanan Afyonkarahisar’lı hemşehrimize hitap eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan konuşmasında; “İnşallah sebepler âleminde bizler birer sebebiz. Zafer Allah’ındır. Bizler hep sabrettik. Dedik ki sınırlarımız da haddinizi bilin. Bizi Hatay’da, Kilis’te, Mardin’de rahatsız ediyorsunuz. Haddinizi bilin dedik. Zaten içerideki teröristler 40 yıldır durmadı. Bu teröristlerden benim milletim çok çekti. Bu milletin bir sabrı vardır. Artık yaptıkları bıçağa dayandı. 1600 civarında terörist etkisiz hale getirildi. Şehitlerimiz var ama her geçen gün zafere ulaşıyoruz. Her geçen gün zafere biraz daha yaklaşıyoruz. Unutmayın sabreden zafere ulaşacaktır. Zafere daha yakınız. Şu anda gece gündüz demeden Mehmedimiz dağ, taş, tepe yürüyor. Yine şu an itibarıyla 300 kilometrekarelik alanı aşmış vaziyetteler. Cerablus'ta, El Bab'da nasıl neticeye ulaşıldıysa Afrin'de de, İdlib'de de, Münbiç'te de hedefe ulaşılacaktır” dedi.

Biz Suriyeli kardeşlerimizin topraklarına yerleşmesini istiyoruz diyerek sözlerine devam eden Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan; “3.5 milyon Suriyeli kardeşimiz evlerine dönsünler istiyoruz. Bunun için gayret ediyoruz. Yoksa bizim Türkiye olarak kardeş Suriye'nin topraklarında gözümüz yok. Bize topraklarımız yeter. 18 milyon kilometrekarelik topraklara sahipken 780 bin kilometrekareye düşmüşsek de buna hatmediyoruz. Takvim vermek benim kudretimde değil. Biz şu anda elimizden gelen gayretle devam ediyoruz.” dedi.
  Bizler hiç bir zaman Afyonkarahisarlı kardeşlerimizi yalnız bırakmadık diyen Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan; “Türkiye’de sağladığımız başarıyı sizlere borçluyuz. Bizler Afyonkarahisarlı hemşerilerimizin daima yanındayız. Çünkü bizler Afyonkarahisar’dan yola çıktık. Çok çalışacağız. Hatırlayın 16 yıl önceki nasıl bir Afyonkarahisar vardı, bugün nasıl bir Afyonkarahisar var. Bizler sayısız yatırım yaptık. Çünkü bu gönül işidir. Bu iş aşk işidir. Aşk’la yürüyen yorulmaz. Bizler millet aşığıyız. Bizler halkımıza hizmet etmek için dertlendik ve bu yola baş koyduk. Barajlarıyla, göletleriyle, yollarıyla, üniversiteleriyle, tarım alanındaki yatırımlarla, enerji sektöründeki gelişmeler ile sağlık ve eğitim alanında yaptığımız yatırımlarla ülkemiz çok daha büyüdü ve güçlendi. Elhamdülillah tarihte görülmemiş yatırımları biz yaptık.  Elhamdülillah her geçen güçte güçleniyoruz.” dedi.
  Türkiye’de göreve geldiğimizde çok büyük değişiklikler olduğunu hatırlatan Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan; “IMF’ye olan 23,5 Milyon Dolar borcu 2013 yılında sıfırladık. Borç yok. Hatta onlar bizden borç istedi. Sonra da vaz geçtiler. Çünkü borç alan emir alır. Onu biliyorlar. Merkez Bankamızdaki rezervler arttı. Daha da artacak inşallah. Bizler göreve geldiğimizde 25 tane hava limanımız vardı. Şimdi 57 tane hava limanımız var. Duble yolları ve otobanları düşünün artık ulaşım çok daha iyi durumda. Ülkemiz artık daha güçlü ve bu gücümüzü halkımızın desteğiyle arttıracağız.“ dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Okunanlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign