Çay Mahallesi Muhtar Adayı Barış İlhan Radyomuz Gün Fm’in Konuğu Oldu | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Çay Mahallesi Muhtar Adayı Barış İlhan Radyomuz Gün Fm’in Konuğu Oldu

Geçtiğimiz gün radyomuz Gün Fm’de gazeteci Ali Bayar’ın sunduğu ‘Gündem Seçim’ programına Çay Mahallesi Muhtar Adayı Barış İlhan konuk oldu. Gazeteci Ali Bayar’ın sorularını yanıtlayan Çay Mahallesi Muhtar Adayı Barış İlhan, mahallesine yapmak istediği hizmetleri anlattı. Çay Mahallesi Muhtar Adayı Barış İlhan Radyomuz Gün Fm’in Konuğu Oldu
Bu haber 161 kere okunmuş. 20 Mart 2019 Çarşamba - 09:13


Doğumundan bu yana Çay Mahallesinde ikamet ettiğini ve çocukluğunun Çay Mahallesinde geçirdiğini söyleyen Çay Mahallesi Muhtar Adayı Barış İlhan, “İnsanlarda muhtarlık denildiğinde ikamet çıkartan, mühür basan bir izlenim var. Aslında muhtarlık bu değil.  Muhtarın bir sürü görevi var. Mesela mahallede ki ihtiyaç sahiplerini tespit etmek.  İşsiz vatandaşların iş bulmalarında yardımcı olmak. Gibi bir çok görevi var. Ben bir çok şeyleri yapacağıma inanıyorum.  Mesela oyun parkları üzerine kuracağım kamera sistemi ile anneler çocuklarını cep telefonları ile izleyebilecekler.  

Vatandaşın resmi işlerini silsile yolu ile çözeceğiz.  Muhtarlık zamanımda durumumuz iyi olursa düzenleyeceğimiz yemekli toplantılarda mahalle halkım ile bir araya geleceğiz. Muhtarlığa aday olmamın en büyük sebebi benim bu muhtarlığı kendime görev bilmem.  Benim muhtar maaşına ihtiyacım yok. Bende bu maaş ile mahalleme katkı sunmak ve hizmet etmek istiyorum. Yine belediyenin desteği ile mahallemin uygun yerine fırın yaptırmak istiyorum.  Posta ‘dan gelen ve mahalle vatandaşıma ulaşamayan evrakları vatandaşıma bizzat gün içersinde teslimini sağlayarak sonradan oluşacak problemlerin önüne geçeceğim.Birinin herhangi bir makamlarla başlayacak ya da bitecek işi olursa, ilk önce bana gelin. Ben çözemezsem beraber kolkola girip gidip durumları arz edip çözdürelim. 

     Unutmayın ki! muhtar böyle işlerde size destek vermelidir.  Muhtar sadece maaş alıp mühür basan kişi değildir. “diyerek mahallesine yapacağı hizmetleri aktardı.

>>> Ahmet DAĞLI

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign