Bozkurt ve Küçükkurt’tan BİK Müdürü Çalışkan’a Nezaket Ziyareti | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Bozkurt ve Küçükkurt’tan BİK Müdürü Çalışkan’a Nezaket Ziyareti

Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt ile Basın Yayın Derneği Başkanı ve Kocatepe Gazetesi’nin Sahibi Sezer Küçükkurt, Basın İlan Kurumu Afyonkarahisar Şube Müdürü Selami Çalışkan’a nezaket ziyaretinde bulundu. Bozkurt ve Küçükkurt’tan BİK Müdürü Çalışkan’a Nezaket Ziyareti
Bu haber 195 kere okunmuş. 07 Kasım 2018 Çarşamba - 10:10


Çalışkan, misafirlerine kitap hediye etti. Başkan Bozkurt, BİK Müdürü Çalışkan’a, internet sitelerinin de yazılı basın gibi Basın İlan Kurumu’na bağlanmasını arzu ettiklerini söyledi. 

Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt ile Kocatepe Gazetesi Sahibi ve Basın Yayın Derneği Genel Başkanı Sezer Küçükkurt,  Basın İlan Kurumu Afyonkarahisar Şube Müdürü Selami Çalışkan’ı makamında nezaket ziyaretinde bulundular. 

Şuhut ilçemizde yaptığı hizmetleri anlatan  Başkan Bozkurt, BİK Müdürü Çalışkan ve Basın Yayın Derneği Genel Başkanı Küçükkurt’tan ilimizdeki ve ilçelerimizdeki gazeteler hakkında bilgi aldı. 

ŞUHUT’TA 2, İLÇELERDE, 14, İL MERKEZİNDE 7, TOPLAM 21 GAZETE

İl merkezinde 7, ilçelerde 14 olmak üzere Afyonkarahisar’da toplam 21 gazetenin resmi ilan ve reklam yayınlama hakkına sahip olduğunu bildiren Çalışkan, Şuhut’ta iki gazetenin (Şuhut’un Sesi ve Şuhut-Anayurt) resmi ilan ve reklam yayınlama hakkı bulunduğunu bildirdi.

BOZKURT: İNTERNET SİTELERİ DE BASIN İLAN KURUMUNA BAĞLANSA 

Basın İlan Kurumu’nun 1961 yılında 195 sayılı yasayla kurulduğunu, bütün resmi ilanların ve reklamların Basın İlan Kurumu’ndan geçmesi gerektiğini, bunu bildiren İçişleri Bakanlığı’nın 24 Ocak 2006 tarihli kurumlara gönderdiği genelgesini hatırlatan BİK müdürü Çalışkan, aylık dergilere ve internet sitelerine bu konuda yasa bulunmadığından müdahale etmediklerini bildirdi. 

Başkan Bozkurt, BİK Müdürü Çalışkan’a internet siteleri ile ilgili yasal bir boşluk bulunduğunu, bunların da yazılı basın gibi Basın İlan Kurumu’na bağlanmasını arzu ettiklerini söyledi. 

BİK Şube Müdürü Çalışkan, böyle bir yasa tasarısının bulunduğunu, ancak henüz Meclis’ten geçmediğini duyduğunu ifade etti. 

ÇALIŞKAN’DAN MİSAFİRLERİNE KİTAP 

Başkan Bozkurt, bir soru üzerine Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde yeniden aday olacağını söylerken, Başkanların ziyaretin memnuniyetini dile getiren BİK Şube Müdürü Çalışkan, Şuhut  Belediye Başkanı  Recep Bozkurt’a  ve Basın Yayın Derneği Başkanı Sezer Küçükkurt’a kurumun prestij kitaplarını hediye etti. 

Başkan Bozkurt, BİK Şube Müdürü Çalışkan ile Basın Yayın Derneği Genel Başkanı Sezer Küçükkurt’u  Şuhut’a davet etti. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Okunanlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign