Bisiklet Hırsızlığı Güvenlik Kameralarına Yansıdı | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Bisiklet Hırsızlığı Güvenlik Kameralarına Yansıdı

İlçemiz Çakır Mahallesi Lise caddesinde ki bir evin bahçesinden geçen Cuma günü saat 13.52’de bisiklet çalındı. Bisiklet Hırsızlığı Güvenlik Kameralarına Yansıdı
Bu haber 133 kere okunmuş. 22 Nisan 2019 Pazartesi - 16:39


Bisikletin çalınma anı ve şüphelinin bahçeye giriş çıkışları ise binanın güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. 

Bisikletinin yerinde olmadığını fark eden Rümeysa Özen(10), güvenlik kameralarını incelediği sırada bir kişinin bisikletini çaldığını fark etti. 

Bahçede balkonun altına bıraktığı bisikletine binmek için bahçeye çıkan bisikleti bıraktığı yerde bulamayan  Rümeysa Özen Önce bisikletini mahalleden bir çocuğun alabileceğini düşündü. Ardından mahallede bir müddet bisikletini arayan küçük kız olumlu sonuç alamayınca apartman yöneticisiyle birlikte güvenlik kameralarını inceledi. 

Güvenlik kamerasında bahçeye giren bir adamın bisikletini bahçeden çıkartıp daha sonra binerek uzaklaştığı görüntülerini cep telefonuna kayıt eden Rümeysa Özen, durumu ailesine bildirdi. Rümeysa Özen’in ailesi polise olayla ilgili şikayetçi olurken, güvenlik kamera görüntülerini inceleyen polis şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı.

Bisikletinin çalındığı için üzgün olduğunu belirten Özen olayı şöyle anlattı: “Cuma günü öğleyin ben okula gittikten sonra bisikletimi çalmış. Bende cumartesi günü bisiklet binecektim. O zaman bisikletimin kaybolduğunu fark ettim. Önce bir çocuk aldı sandım. Sonra bisikletimi aramaya başladım. Evin bahçesinde bıraktığım yerde yoktu. Sokağa baktım binim atılmış olabileceğini düşündüm. Sonra binanın güvenlik kamerasına baktım. Güvenlik kamerasından buldum. Babamlara haber verdim. Bisikletlerimizden ne istiyorsunuz? Biz boş zamanlarımızda onlar ile zaman geçiriyoruz” dedi.

> Ahmet DAĞLI

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign