Bilgi Yarışmasında Sandıklı Cumhuriyet Ortaokulu İl Birincisi Oldu | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Bilgi Yarışmasında Sandıklı Cumhuriyet Ortaokulu İl Birincisi Oldu

Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İl merkezi ve ilçeleri de kapsayan ortaokullar arası “Bilgi Günleri” il finali yapıldı. Bilgi Yarışmasında Sandıklı Cumhuriyet Ortaokulu İl Birincisi Oldu
Bu haber 176 kere okunmuş. 22 Nisan 2019 Pazartesi - 16:33


Afyonkarahisar Kamil Miras Anadolu Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen final yarışmasına Vali Mustafa Tutulmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Müdür Yardımcısı Fatih Akçil, Şube Müdürleri A.Fevzi Özdemir, Muammer Demircan, Adem Karakelle ile okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Bilimsel bilginin hızla değiştiği yirmi birinci yüzyılın ilk çeyreğinin tamamlanmasına az bir zaman kaldığını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın,  bireylerin sahip olduğu bilgiyi güncellenme ihtiyacının hiç bir zaman günümüzde olduğu kadar önemli olmadığını belirtti.

Bu ihtiyacı karşılamak adına Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak İl merkezi ve ilçeleri de kapsayan ortaokul düzeyinde “Bilgi Günleri” adı altında yarışma düzenlediklerini belirten Yalçın şunları kaydetti: “Mart ayının ikinci haftası başlayan “Bilgi Günleri”, iki aşamada gerçekleştirilmiş, önce il merkezindeki  88 devlet ve özel orta okulumuz 1. Aşamaya katılmış,  ilk 16 ‘ ya kalan okullarımız ikinci aşamaya katılmaya hak kazanmış, iki tur sonunda merkez ilçe birincisi belirlenmiştir. 17 İlçe birincisi de ilçe gruplarında mücadele edip; grup birincilerini belirleyerek beş ilçe grup birincisi ile merkez ilçe birincisinin oluşturduğu 6 okulumuzun katıldığı İl finaline kadar gelinmiştir. Yarışma öncesi 6 okulumuza da başarılar diliyorum” dedi.

Eğitimde rekabetin önemli olduğuna vurgu yapan Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz ise; “ Gerçekten güzel bir programda siz değerli öğrenciler ve öğretmenlerimizle beraber olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Eğitimin en önemli alanlarından birisi de rekabettir. Rekabet olmadan başarıya giden yol ve elde edilen sonuç çokta istediğimiz şekilde olmaz. Rekabet mutlaka olması lazım. Eğer sınıfta ‘ben daha yüksek alacağım’ anlayışı yoksa orada eğitimin bir ayağı eksik demektir. Bu rekabeti sağlayan da bu ve bunun gibi yarışmalardır. Ayrıca bu yarışmanın bir özelliğini de belirtmek istiyorum. Burada çok güzel tezahüratlara şahit oldum. Bu güzel tezahüratların yapılmasının sebebi aidiyet duygusudur. Yani kendinizi bir kuruma, bir okula bağlılık hissetme konusudur.  Buda güzel bir haslettir. Bundan dolayı da sizleri tebrik ediyorum” dedi.

Ortaokullar Arası Bilgi Günleri İl Finali sonucunda Sandıklı Cumhuriyet Ortaokulu birinci, Dazkırı Çamlık Ortaokulu ikinci, İscehisar Mercan Ortaokulu üçüncü oldu.

Yarışma sonunda ödül töreni düzenlenerek Vali Mustafa Tutulmaz ve İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın tarafından yarışmaya katılan ve dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.

>Hüseyin ÜNLÜSOY

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Okunanlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign