Başkan Mustafa Çöl’den Yaşlılara Saygı Haftası Mesajı | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Başkan Mustafa Çöl’den Yaşlılara Saygı Haftası Mesajı

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, 18-24 Mart tarihleri arasında kutlanan “Dünya Yaşlılara Saygı Haftası” dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Mustafa Çöl’den Yaşlılara Saygı Haftası Mesajı
Bu haber 176 kere okunmuş. 20 Mart 2019 Çarşamba - 09:19


Başkan Çöl mesajında; "Deneyim ve tecrübelerinden yararlandığımız, örf, adet, kültür ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan yaşlılarımız toplumsal hayatımızın en kıymetli hazineleridir. Bütün hayatını, bütün emeğini ailesine, milletine, ülkesine adamış yaşlılarımıza hizmet götürmek, onları memnun etmek, hepimiz için toplumsal ve insanlık görevidir.

Peygamber Efendimiz (S.A.V.), gençleri yaşlılara saygı göstermeye teşvik etmiş ve “Herhangi bir genç yaşlılığından dolayı bir ihtiyara hürmet ederse, Yüce Allah da yaşlandığında ona hürmet edecek kimseler halk eder.” diyerek bu hususun önemini vurgulamıştır. 

Bizleri bugünlere ve geleceğe hazırlayan yaşlılarımız için hayatı kolaylaştırmak ve kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlamak devletimizin öncelikli görevleri arasındadır. Yaşlılık, geçmişin muhasebesinin yapıldığı, tecrübe ve birikimlerin yeni kuşaklara aktarıldığı, anılarla yaşanılan bereketli bir dönemdir. Unutmayın ki bir gün herkes yaşlanacak.

Bu duygu ve düşüncelerle hayatlarını en iyi şekilde yetişmemiz için feda eden, sahip oldukları bilgi hazinesi ile geleceğimize yön veren tüm yaşlı vatandaşlarımızın Dünya Yaşlılara Saygı Haftası'nı kutlar, aileleri ile birlikte mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmelerini Cenab-ı ALLAH’tan niyaz ederim.”

>>> Kurum Haberi

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Okunanlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign