Başkan Çöl; “Kültürel ve Tarihi Mirasımıza Sahip Çıkıyoruz” | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Başkan Çöl; “Kültürel ve Tarihi Mirasımıza Sahip Çıkıyoruz”

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, ilçedeki tarihi ev ve Germiyanoğullarından kalma tarihi hamam çalışmaların hızla sürdüğünü belirtti. Başkan Çöl; “Kültürel ve Tarihi Mirasımıza Sahip Çıkıyoruz”
Bu haber 198 kere okunmuş. 05 Ekim 2018 Cuma - 10:10


İlçedeki tarihi mekanlarda restorasyon çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu belirten Başkan Çöl, çalışmaları yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında bilgiler aldı. 

İlçeye yapılan hizmetlerin yanı sıra tarihinede sahip çıkmaya çalıştıklarını belirten Başkan Çöl; “ İlçemize yapmış olduğumuz hizmetlerin yanında tarihimize sahip çıkmanın en önemli görevlerden birisi olduğunu düşünüyorum. Sandıklı tarihte pek çok tarihi olaya ev sahipliği yapmış, adını bir çok alanda sayısız kere duyurmuş, tarihi uzun zaman öncelere dayanan adeta bir kültür hazinesidir.

Gerek tarihi yapıları gerekse bölgenin parlayan yıldızı olması sebebiyle, tarihi yapılarımızı gün yüzüne çıkararak vatandaşlarımızın kullanımına sunmak en büyük amaçlarımızdan birisi olmuştur. Bu amaçlar doğrultusunda yapılan tarihi konaklarımız ve tarihi hamamımızı bir kültürel miras olarak görerek ilerleyen kuşaklara hediye olarak bırakmak istiyoruz.

Sandıklı ismi önemli bir markadır. Bu markayı parlatmak için tarihi, turizmi, sanatı, termali kısacası bizi biz yapan bütün değerlerin kıymetini bilerek bozmadan, satmadan, yıkmadan üstüne koyarak bölgemizin önde tarihi ve turistik değerleri arasında kendimize gereken payı çıkartmamız gerekmektedir. Ben bu bağlamda emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Okunanlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign