Bakan Kurum AK Parti İl Başkanlığını Ziyaret Etti | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Bakan Kurum AK Parti İl Başkanlığını Ziyaret Etti

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ilimizde çeşitli temaslarda bulundu. AK Parti İl Başkanlığını da ziyaret eden Kurum, ilimiz için müjdeler verdi. Bakan Kurum AK Parti İl Başkanlığını Ziyaret Etti
Bu haber 175 kere okunmuş. 29 Ocak 2019 Salı - 08:30


Millet bahçesi, kentsel dönüşüm, depolama tesisi, Anadolu Açık Hava Müzesi, restorasyonlar ve TOKİ konusunda müjdeler veren Bakan Kurum “bunlar gibi birçok projeyi de 2023 hedefleri doğrultusunda azimle aynı kararlılıkla yürütüyoruz” dedi. AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen ise “AK Parti hükümetleri ile birlikte çok daha güzel günler göreceğiz” diye konuştu. 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ilimizi ziyaret etti. İlk olarak belediye başkanları ve adaylar ile istişare toplantısı yapan Bakan Kurum daha sonra sırasıyla Afyonkarahisar Valiliği’ni ziyaret etti. Buradan da İmaret Camiine geçen Bakan Kurum, Cuma namazı sonrası cenaze namazına katıldı. Bakan Kurum daha sonra Ak Mescid mahallesinde restorasyon yapılan evlerin incelemesinde bulundu. Buradan da Yarım Elma Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğini ziyaret eden Bakan Kurum, derneğin Yönetim Kurulu Başkanı Erol Öztürk’ten bilgi alarak, derneğe 100 bisiklet sözü verdi. 

Bakan Kurum İscehisar ilçesinde yapımı tamamlanan TOKİ konutlarını da ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı. Buradan da Ankara yolundaki Anadolu Açık Hava Müzesi inşaatında ince lemelerde bulundu. 

Keçeden yapılmış el işlemeli seccade hediye edildi

Bakan Kurum son olarak AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. İl Başkanı Sezen’i makamında ziyaret ederek görüş alışverişinde bulunan Bakan Kurum’a burada şehrimize özgü el işlemeli keçeden yapılmış seccade hediye edildi. Bakan Kurum daha sonra partililerle bir araya geldi. 

“20 milyarlık yatırımın 5 milyarı sizin bakanlığınız tarafından yapıldı”

Burada konuşan AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, “Bakanımızla çok ciddi projelerle ilgili istişarelerde bulunduk. Sayın belediye başkan adaylarımız da bununla ilgili çalışmalar yapacak. Öncelikle teşkilatımız, ilçelerimiz ve beldelerimiz adına çok teşekkür ediyorum.Sayın Bakanım, AK Parti hükümetleri döneminde Afyonkarahisar'a yaklaşık 20 milyar liralık yatırım yapıldı.Bunun 5 milyar lirası sadece sizin bakanlığımız tarafından yapıldı. Öncelikle şehrimiz ve Afyonkarahisar adına Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na, bürokratlarına çok teşekkür ediyorum.Afyonkarahisar için bugün çok ciddi istişarelerde bulunduk.Sabah koordinasyon toplantımızda ilçelerimiz ve il merkezimiz ile ilgili çok ciddi anlamda görüşmeler yapıldı. Yine belediye başkanları ve belediye başkan adayları burada yazılı taleplerini ilettiler. Ben bu yoğun programınız arasında teşkilatımızı da ziyaret ederek teşkilat mensuplarımız ile hemhal olmamızdan dolayı çok teşekkür ediyorum.Ayaklarınıza sağlık” dedi.

“Belediye Başkan adayımız ayağı yere basan projelerle geliyor”

“Sayın Bakanım,Sizin şahsınızda tüm Bakanlar Kuruluna ve Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Afyonkarahisar halkı adına çok teşekkür ediyoruz” diyen Sezen konuşmasında, “Afyonkarahisar,hükümetimiz ve şimdiye kadar Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu ile birlikte milletvekillerimiz sayesinde son 10 yılda olağanüstü yatırımlar aldı.İnşallah bundan sonra da AK Parti hükümetleri ile birlikte çok daha güzel günler göreceğiz. Biz zaten Afyonkarahisarlı hemşerilerimize diyoruz ki; yaptık yapıyoruz ve yine yapacağız.Belediye Başkan adayımız Sayın Mehmet Zeybek halkımızın karşısına ayağı yere basan projelerle çıktı. İnşallah her geçen gün daha da iyi noktaya geleceğiz.Yaparsa AK Parti yapar diyoruz.”

“AK Partimiz Afyonkarahisar’ımızda doğdu”

Başkan Sezen’in ardından söz alan Bakan Kurum da konuşmasında, “Bugün,Büyük Taarruzun başladığı şehitler diyarı Afyonkarahisar’ımızdayız.Öncelikli olarak Afyonkarahisar'da bulunmaktan,sizlerle bir araya gelmekten dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ediyor, hepinizi saygı ve hürmetle selam ediyorum. Bir taraftan da 2001 yılında AK Partimiz Afyonkarahisar’ımızda doğdu. Aynı Büyük Taarruz gibi Afyonkarahisar'dan başladı ve bugün baktığınızda 17 yıllık tecrübe ile gönül coğrafyamıza hizmet götüren bir parti oldu. AK Parti sadece ülkemizi ilgilendirmiyor. Çünkü liderimiz Sayın Cumhurbaşkanımız dünya mazlumlarının lideri ve AK Parti 17 yıldır hem bu bölgeye hem de bu coğrafyaya hizmet veriyor ve açıkçası Afyonkarahisarlılar olarak da siz bu davaya her zaman destek ve omuz verdiniz. Allah hepinizden razı olsun. Gece gündüz demediniz. Kar-kış demediniz.Bu süreçte birçok olaylar yaşadık.Gezi süreci ile başlayan, 17/25 Aralık darbe girişimi ile devam eden ve en sonunda 15 Temmuz hain darbe girişimini yaşadık. Allah'ın izniyle, bu birlik ve beraberlik sayesinde üstesinden geldik.Tabiyapacak çok işimiz var.Çünkü AK Parti sadece bizim ülkemizi ve şehirlerimizi ilgilendirmiyor.Tüm dünyadaki mazlumları ilgilendiriyor. Çünkü bizim öyle bir büyük liderimiz var ki bütün dünya mazlumlarının sesi oldu, dili oldu.O yüzden bu birliğin beraberliğin sürekli olarak devam etmesi ve daha da azimle dahada kararlılıkla yürütülmesi gerekiyor.Bu noktada Sayın Başkanımız da ifade ettiler.1994 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı ile başlayan bu süreçte yaklaşık 20 - 25 yıl yerel yönetim ve 17 yıla yakındır da AK Parti hükümeti olarak bu ülkeye hizmet veriyoruz. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak son 16 - 17 yılda sadece Afyonkarahisar’da yaptığımız yatırımların bedeli 5 milyar Türk lirası.Şu anda devam eden yatırımlara baktığımızda 293 milyon tutarında birçok yatırmamız var. Arıtma tesisleri, düzenli depolama sahaları, kentsel dönüşüm, toplu konut projeleri var” ifadelerini kullandı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign