Atık Malzemelerle Kutsal Mekanların Maketini Yaptılar | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Atık Malzemelerle Kutsal Mekanların Maketini Yaptılar

İlçemizde ortaokul öğrencileri atık malzemelerle kutsal yerlerin maketlerin yaptı. Bu maketleri dönem boyunca yaptıkları resim çalışmaları ile birleştiren öğrenciler dönem sonu sergisi açtı. Atık Malzemelerle Kutsal Mekanların Maketini Yaptılar
Bu haber 405 kere okunmuş. 22 Ocak 2018 Pazartesi - 09:46


Sandıklı Aktürkler İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri Görsel Sanatlar öğretmeni Özgür Vurkan ve Teknoloji Tasarım öğretmeni Ali Eren, öncülüğünde atık halde olan plastik şişe, karton,mukavva parçaları,atıl durumdaki tabaklar gibi malzemeler ile kabetül sara, mescidi aksa,kabe gibi bir çok kutsal yerlerin maketini yaptı. Öğrenciler bu maketler ve dönem boyu yaptıkları resimleri de birleştirerek okul koridorunda dönem sonu sergisi açtılar. Önümüzde ki Cuma gününe kadar açık kalacak sergiyi öğrenci ve velilerin yanı sıra vatandaşlarda ziyaret edebilecek.

Kurdele keserek sergi açılışını yapan Aktürkler İmamhatip Ortaokulu Müdürü İbrahim Baştepe, “Ortaokul öğrencilerimiz resim ve teknoloji tasarım alanında ki yaptıkları çalışmaları bu gün burada sergilediler. Bakanlığımızın bir projesi var. ‘Kadim Şehirler ve Kutsal Mekanlar’ şeklinde. Öğrencilerimiz kullanılmayan atık malzemelerin yardımları ile kutsal mekanları maketler halinde oluşturdular. Yine bunların yanı sıra güzel resim çalışmaları da yapmışlar.Bu çalışmalarından dolayı öğrencilerimizi ve onları çalıştıran öğretmenlerimizi de tebrik ediyor, kutluyorum. İnşallah farkındalık oluşturur ” diye konuştu.

Kudüs’deki Mescid-i Aksa’nın da atık malzemelerle yapıldığını belirten Okul Müdürü Baştepe; “Kudüs önemli bir konu. Kudüs son zamanlarda gündemdeydi herhalde ondan da olsa gerek çocuklarımız çoğunlukla Kudüs ve Mescid-i Aksa üzerinde çalışmalar yapmışlar. Ayrıca teşekkür ve tebrik ediyorum” dedi. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign