Atık Malzemelerden Açık Hava Sınıfı Oluşturdular | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Atık Malzemelerden Açık Hava Sınıfı Oluşturdular

İlçemiz Aktürkler İmamhatip Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri atık malzemelerden açık hava sınıfı oluşturdu. Atık Malzemelerden Açık Hava Sınıfı Oluşturdular
Bu haber 174 kere okunmuş. 22 Nisan 2019 Pazartesi - 16:42


Okulun Teknoloji ve Tasarım Öğretmeni Ali Eren öncülüğünde başlatılan çaışma kapsamında temin edilen atık paletler öğrencilerin çalışmasıyla sıraya dönüştürüldü.

Paletleri sıra haline getiren öğrenciler boyamalarını da yaptıktan sonra okulun bahçesinde çamların altında sınıf oluşturdular.

Öğrenciler ile birlikte bahçede okuma saati yapan okulun Türkçe öğretmeni Abbas Ümit Şahin, gazetecilere yaptığı açıklamada bahçede işlenen dersin öğrencilerin motivasyonuna önemli ölçüde katkı yaptığını ifade etti.

Öğrencilerin bu projeye ilgi gösterdiklerini ifade eden Şahin, “Öğrencilerimizin ve öğretmenimizin katkıları ile atık malzemelerden sıralar oluşturup açık alanda sınıf yaptık. Açık alandaki sınıfımız da da okuma saati etkinliği yapıyoruz. Çocuklarımız çok mutlu” dedi.

Teknoloji ve Tasarım dersinde “Atık malzemelerin değerlendirilmesi” konusu ile harekete geçtiklerini dile getiren  Teknoloji ve Tasarım öğretmeni Ali Eren, açık hava sınıfı oluşturmaya karar verdiklerini belirtti.

-“Öğrenciler her atık malzemenin çöp olmadığını öğrendi”

İdareden atık malzemeler konusunda talepte bulunduklarını ifade eden Eren şunları söyledi; “Öğrencilerimiz ile yaptığımız çalışma aynı zamanda, öğrencilere artı bir değer katsın, motivasyonunu artırsın diye açık hava sınıfı oluşturduk. İdaremizin de girişimleri ile 20 adet palet atık tahta bulduk. Bunları öğrencilerimiz ile kesip, mote edip, boyayarak her birini bir sıraya dönüştürdük. Öğrencilerimiz bu süreç içersinde her atık malzemenin çöp olmadığını anladı. Bazı öğrencilerimiz bunu evinde de uygulamış. Bunlar bizleri mutlu etti. Artık öğrencilerimiz atık malzemelerin çöp olmadığını düşünüyor. Bu hususta çözüme yönelik üretime yönelik düşünceler sarf ediyorlar atık malzemeleri gördükleri zaman. Şuanda da atık malzemelerden yaptığımız sıralarda okuma saati yapıyorlar. Bu yıl boyunca güneşli günlerde devam edecek. Diğer derslerimizi de burada ders işleyebileceğiz. Şuan akıllı tahtaya geçtik. Eski olan bir tahtamıza da ayak takarak geri dönüşüme kazandırdık. Öğrenciler sınav öncesi de bu tür okuma etkinlikleri gibi etkinliklerle de motivasyonunu artırıyor” dedi. 

> Hüseyin ÜNLÜSOY

> Ahmet DAĞLI 

(Özel Haber)

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Okunanlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign